Döntőbe jutott a férfi gyorsváltó, Késely Ajna 10. 400 gyorson

Frissítve 25/07/2021 - 17:15 GMT+2

Bejutott a döntőbe a 4x100 méteres magyar férfi gyorsváltó a tokiói olimpia úszóversenyén, vasárnap.

Így jutott döntőbe a 4x100-as férfi gyorsváltó

A Milák Kristóf, Szabó Szebasztián, Bohus Richárd, Németh Nándor összetételű négyes 3:12.73 perces idejével a hatodik helyen került a fináléba.

A döntőt magyar idő szerint hétfőn 5.05 órakor rendezik.
Késely Ajna összesítésben a tizedik helyen végzett 400 méter gyorson, így nem jutott döntőbe a tokiói olimpia úszóversenyén, vasárnap.
A Kőbánya SC 19 éves versenyzője nem tudta megközelíteni egyéni legjobbját (4:01.31), amivel 2019-ben negyedik volt a kvangdzsui világbajnokságon, és 4:05.34 perccel előfutamában a hatodik lett.
A leggyorsabb az ötszörös olimpiai bajnok amerikai Katie Ledecky volt 4:00.45 perccel.
Telegdy Ádám és Bohus Richárd sem jutott tovább 100 méter háton a tokiói olimpia úszóversenyén, vasárnap.
Telegdy 54.42 másodperces idejével összesítéseben a 29. helyen végzett, míg Bohust kizárták előfutamából.
A leggyorsabb az orosz Kliment Kolesnyikov volt, aki 52.15 másodperces idejével megközelítette az amerikai Ryan Murphy 51.85 másodperces világcsúcsát.