Úszó-ob: Milák brutálisat úszott és kétszer nyert, Kapás olimpiai A-szintes

Frissítve 10/04/2024 - 19:02 GMT+2

Milák Kristóf elképesztő teljesítménnyel olimpiai A-szintes 50 méter gyorson és 200 méter pillangón is nyert, Kapás Boglárka szintén A-szintet úszott a Duna Arénában rendezett országos bajnokságon.

Milák Kristóf. Fotó: Derencsényi István/MÚSZ

Fotó: From Official Website

Milák fő számában, 200 méter pillangón végig vezetve győzött. Délelőtt egy másodperccel jobbat úszott (1:55.43), mint egy évvel ezelőtt ilyenkor, szintén az előfutamban Kaposváron, ez alapján arra lehetett következtetni, hogy akár megismételheti a tavalyi döntős eredményét (1:52.58).
Ettől végül most messze volt, érezhetően tartalékolva 1:54.90-cel csapott célba. Klub- és edzőtársa, Márton Richárd 150 méterig tudta tartani vele a lépést, ő 1:56.32-vel zárt.
Milák az 50 méter gyorsra tartalékolt - amit mindössze 25 perccel a 200 pillangó döntője után úszott le -, és nagyon erős, olimpiai A-szintet érő idővel nyert. A 21.89 egyéni csúcs, hét századdal belül a párizsi szinten (21.96). Korábban 100 és 200 méter pillangón már biztosította a helyét, ez most a harmadik szám, ahol kijutott.
A távon rajta kívül még Szabó Szebasztiánnak van meg a szintje.
Kapás Boglárka is olimpiai indulást érő időt úszott: 200 méter pillangón 2:08.15-tel, az A-szintet három tizeddel felülmúlva nyert, így fellélegezhet.
"Nagyon boldog vagyok, mert a pályafutásom során sohasem kellett még ilyen sokáig kergetnem az olimpiai szintidőt. A legfontosabb az volt, hogy ne görcsöljek rá erre, szerintem eddig talán ez volt a legnagyobb akadály" - mondta a döntő után.
Kapás - aki ebben a számban 2019-ben, Kvangdzsuban világbajnok volt - az ötödik olimpiájára készülhet.
100 méter háton a férfiaknál Telegdy Ádám az olimpiai A-szinttől két századdal elmaradva, 53.76-tal nyert, a nőknél Molnár Dóra lett az első (1:01.03).
Női 50 méter gyorson Senánszky Petrának nem jött össze az olimpiai A-szint, 25.05-tel győzött. 400 gyorson Késely Ajna (4:08.24), valamint Betlehem Dávid (3:49.00) ért célba elsőként, utóbbi a keddi 1500 gyors után a második aranyérmét szerezte két nap alatt.