Magyar Eb-ezüstérem 1500 méter gyorson, Mihályvári-Farkas egyéni csúcsot repesztett

Eurosport Magyarország

Publikálva 15/08/2022 - 20:05 GMT+2

Mihályvári-Farkas Viktória ezüstérmet nyert 1500 méter gyorson a római úszó Európa-bajnokság hétfői napján.

Mihályvári-Farkas Viktória rajtol a női 1500 méteres gyorsúszás döntőjében a római vizes Európa-bajnokságon a Stadio Del Nuotóban 2022. augusztus 15-én. MTI/Czeglédi Zsolt

Fotó: MTI

Mihályvári-Farkas Viktória ezüstérmes 1500 méter gyorson.
Az FTC 18 éves versenyzője - aki szombaton 400 méter vegyesen nyert - 16:02.15 perces egyéni csúccsal csapott célba. Korábbi legjobbját (16:02.26) tavaly a tokiói olimpián úszta.
A számot az olasz Simona Quadarella hatalmas fölénnyel, 15:54.15 perccel nyerte.
A rajt után Quadarella szinte azonnal egyértelművé tette, hogy senkinek nem lehet esélye megszorongatni, így gyakorlatilag a teljes távot egyedül úszta végig a Foro Italico lelkes közönségének vastapsa közepette.
Mihályvári-Farkas a táv felét követően állva hagyta többi riválisát, és ugyanolyan nagy fölénnyel lett második, mint ahogy az győzött előtte.

Mihályvári-Farkas Viktória a női 1500 méteres gyorsúszás döntőjében a római vizes Európa-bajnokságon a Stadio Del Nuotóban 2022. augusztus 15-én. MTI/Czeglédi Zsolt