Új világcsúcs 50 méter háton, egyéni csúcsok a magyaroknál

Publikálva 17/05/2021 - 19:02 GMT+2

Vizes Eb - Kliment Kolesnikov világcsúcsot úszott 50 méter háton

Kliment Kolesnikov

Az orosz Kliment Kolesnikov világcsúcsot ért el a férfi 50 méter hát hétfői középdöntőjében a budapesti úszó Európa-bajnokságon.

A húszéves versenyző a Duna Arénában a 2018-as glasgow-i kontinensviadalon felállított 24 másodperces rekordjából hét századot faragva, 23.93 másodperccel nyerte futamát, amelyben Bohus Richárd 25.19-cel nyolcadik - összesítésben pedig a 11. - lett.
Háromból két magyar versenyző is egyéni csúcsot úszott hétfői elődöntőjében, de egyikük sem jutott a fináléba a Duna Arénában zajló Európa-bajnokságon.
Női 50 méter gyorson a búvárúszásban többszörös világ- és Európa-bajnok Senánszky Petra délelőtti, olimpiai B szintet, így vélhetően tokiói indulást érő 24.99 másodperces egyéni csúcsából további két századot faragott, amivel a 13. helyen zárt.
Bohus Richárd 50 méter háton 25.19-cel a 11. helyen végzett-
Sebestyén Dalma 100 méter pillangón 58.85 másodperccel tovább javította az előfutamban úszott, ugyancsak olimpiai B szintes 59.10-es idejét, ami futamában a hetedik, összesítésben pedig a 13. helyre volt elegendő.