Milák duplázott az Eb-n, országos csúccsal nyerte a 100 pillangót

Frissítve 23/05/2021 - 18:37 GMT+2

Újabb aranyérem a budapesti úszó Európa-bajnokságon.

Milák Kristóf

Milák Kristóf aranyérmet nyert férfi 100 méter pillangón vasárnap a budapesti úszó Európa-bajnokságon.

A 21 éves világklasszis 50.18 másodperces országos csúccsal, Európa-bajnoki rekorddal csapott célba, a szám másik magyarja, Szabó Szebasztián 51.86 másodperccel nyolcadik lett.
Milák ezzel duplázott a Duna Arénában, hiszen 200 méter pillangón a szám világcsúcstartójaként és világbajnokaként sem volt ellenfele, ott minden idők második legjobb idejével nyert.
A Honvéd úszója az elődöntőben Európa-bajnoki csúccsal volt a legjobb - 50.62-es ideje megegyezett azzal, amivel a 2017-es budapesti világbajnokságon ezüstérmet nyert -, ugyanakkor mindkét hossznál saját elmondása szerint borzalmasan jött ki neki a fal, így a fináléban jobb időt várt magától.
A döntőben mindkét magyar jól kapta el a rajtot, és rendkívül erősen kezdett, így az első két helyen fordultak. Milák aztán az utolsó 25 méteren, ahogy mindegyik futamban, egyszer csak ellépett a mezőnytől és faképnél hagyott mindenkit. Szabó ugyanakkor elfáradt a végére és csak nyolcadik lett.