Úszó-Eb: Megdőlt a legrégebbi világcsúcs, több magyar is közel az éremhez az utolsó napon

Publikálva 10/12/2023 - 19:41 GMT+1

Nem szereztek érmet a magyarok az Otopeniben rendezett rövidpályás úszó Európa-bajnokság vasárnapi zárónapján.

Pádár Nikolett (Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd)

Fotó: MTI

A finálékban a legközelebb Pádár Nikolett volt a dobogóhoz, aki 200 méter gyorson mindössze két századdal maradt le a bronzról.
A 17 esztendős magyar versenyző a szombati elődöntőben junior Európa-csúcsot állított fel, 1:53,51 perces idővel a második helyen került a fináléba, ahol egészen a legvégéig versenyben volt a dobogóért, de brit riválisa jobb benyúlással megelőzte, így 1:54,09 perces idővel negyedik lett.
Ugyancsak kevés hiányzott az éremhez Németh Nándornak, aki 100 méter gyorson óriási országos csúccsal, 46,08 másodperccel ötödik lett úgy, hogy mindössze három századra volt a dobogótól.
Hozzájuk hasonlóan nem sokkal maradt le az éremszerzésről Holló Balázs 400 méter vegyesen: az egriek versenyzője nagy hajrája ellenére 4:05,75 perces idővel negyedikként csapott célba.
Késely Ajna - aki szerdán 800, pénteken pedig 1500 méter gyorson volt bronzérmes - a 400 méter gyors döntőjében is ott volt, itt azonban nem volt esélye a dobogóra, 4:05,96 perces idővel a hetedik lett.
A magyarok öt éremmel fejezték be a romániai kontinensviadalt, Szabó Szebasztián 50 méter gyorson és 50 méter pillangón is ezüstérmes volt, Késely Ajna 800 és 1500 méter gyorson, Márton Richárd pedig 200 méter pillangón a harmadik helyen végzett.
A bajnokság utolsó előtti száma, a férfi 800 méter világcsúccsal zárult az ír Daniel Wiffennek köszönhetően.
A 22 éves versenyző 7:20,46 perces idővel diadalmaskodott, ezzel a 25 és az 50 méteres medencés versenyeket egyaránt figyelembe véve a sportág legrégebben érvényben lévő világrekordját írta át, ugyanis az ausztrál Grant Hackett 2008. július 20-án felállított 7:23,42 perces csúcsát adta át a múltnak.
Az Eb első és egyetlen egyéni világcsúcsát felállító Wiffen már korábban is történelmet írt a romániai kontinensviadalon, hiszen a nyitónapon 400 méter gyorson aratott sikerével az Eb-k történetének első ír győztese lett.