Az OSC fölényes, 17-11-es győzelmet aratott a vendég spanyol Sabadell ellen a férfi vízilabda Euro-kupa negyeddöntőjének szerdai első felvonásán. Helyszíni tudósításunk a Nyéki Imre uszodából a hazaiak csapatkapitánya, Erdélyi Balázs nyilatkozatával.

Dala Döme - és Tóth Kristóf - nélkül vágott neki a negyeddöntő első mérkőzésének Varga Dániel csapata. A sok gólt hozó meccset a Sabadell kezdte jobban, az első negyedben 2-0-ra és 4-2-re is vezettek Bernat Sanahujáék. Innen viszont tolt egy 7-0-s sorozatot az OSC, amelynek ekkora összeállt a védekezése - amelyben később bőven akadtak hibák -, Lévai Márton is jól védett, kettős emberhátrányt is kivédekeztek az újbudaiak. A harmadik nyolc percben úgy tűnt, nem csak ezt a partit, hanem már a továbbjutást is lerendezhetik Manhercz Krisztiánék.
9-4 után viszont a vendégek feljöttek 10-8-ra, amiután kellett egy újabb nagyobb hazai roham, hogy meglegyen a megnyugtatóbb különbség a jövő heti visszavágóra. Ezt a 7-3-ra megnyert utolsó negyeddel sikerült is teljesíteni, így 17-11-es, hatgólos sikerrel utazhatnak a spanyolországi visszavágóra az újbudaiak. Akiknél Csacsovszky Erik a Pays hazai kiütése után ismét remekül játszott, rajta kívül Erdélyi Balázs is triplázott a négyszer eredményes Manherczen kívül, Tóth Márton, Burián Gergő pedig duplázott. Érdekesség, hogy Nemanja Ubović személyében egy korábbi OSC-játékos volt a Sabadell kezdő centere, de momentuma is alig akadt a mérkőzésen.
Úszás
Nagyot küzdött, és negyedik helyen zárt Olasz Anna
2 ÓRÁJA
A találkozó után az OSC csapatkapitányát, Erdélyi Balázst kértük értékelésre:
"
Ha nagyon őszintének kell legyek, én erre számítottam. Benne volt egy relatíve nagyobb arányú győzelem is, ami sikerült, de az érezhető volt, hogy végig hajtottak, szoros volt, a harmadik negyed végén visszajöttek. De abszolút lehetett számítani arra, hogy nem fogják feladni, mert nagyon hajtós, jó kis csapat a Sabadell. Úgy gondolom, hogy minden elvárásnak megfelelt ez a meccs, rettentően örülök, hogy ilyen nagy különbséget sikerült kiharcolni, mert ez egy értékes győzelem. De nem szabad félvállról venni a spanyolországi visszavágót, mert megmutatták, hogy vissza tudnak jönni nagy hátrányból is, nagyon szívós csapatról van szó, ezért nagyon oda kell figyelnünk a visszavágón is. Tudtuk, hogy mire számíthatunk tőlük, ennek megfelelően álltunk oda a meccshez. Az elején még ők vezettek, de a második negyedben nagyot mentünk, mindenképpen nagyon pozitívan alakult a vége."
A sorozat másik magyar csapata, a Szolnok is nagyon értékes győzelmet aratott a Radnički Kragujevac otthonában. Ez a szerb csapat az OSC ellenfele volt a Bajnokok Ligája budapesti selejtezőjén, ahol egy nagyon kemény meccsen 9-9-es döntetlent játszottak az ex-egri Strahinja Rašović, és a tavaly még osc-s Aleksa Ukropina vezette gárdával. A Dózsa a harmadik negyedet nyomta meg nagyon, Živko Gocić együttese 6-3-ra hozta azt. A 18 éves balkezes pólós, Szeghalmi Zsombor három pazar gólt szerzett, a felnőtt válogatott Nagy Ádám is triplázott.
Nagy esély van rá tehát, hogy mindkét hazai induló ott lesz az elődöntőben.
Férfi vízilabda Euro-kupa, negyeddöntők, 1. mérkőzések
OSC Újbuda-Astralpool Sabadell (spanyol) 17-11 (2-4, 5-0, 3-4, 7-3)
Gólszerzők: Manhercz K. 4, Csacsovszky E. 3, Erdélyi 3, Tóth M. 2, Burián 2, Sziládi, Salamon, Hárai, illetve Sanahuja 4, Cabanas 2, Lopez 2, Valera 2, Martino
Radnički Kragujevac (szerb)-Szolnoki Dózsa 12-14 (1-3, 5-3, 3-6, 3-2)