Második mérkőzését is fölényesen nyerte meg a magyar női vízilabda-válogatott a Triesztben zajló olimpiai selejtező tornán. Bíró Attila csapata szerdán Kazahsztán ellen a kilenc (!) gólt szerző Keszthelyi Rita vezérletével 23-6-ra győzött.

Bíró Attila Európa-bajnoki bronzérmes gárdája kedden Izraelt ütötte ki 27-2 arányban a kvalifikációs tornán. Ahogy akkor Keszthelyi Rita volt a legeredményesebb magyar pólós a maga öt góljával, úgy a kazahokkal vívott szerdai meccsen is az UVSE világklasszisa vitte a prímet, ezúttal kilenc (9!) találatot jegyzett a 8-asunk.
27-2-es győzelemmel kezdték az olimpiai selejtezőt a magyar női pólósok | Eurosport
A magyar női vízilabda-válogatott kedden az izraeliek fölényes, 27-2-es legyőzésével kezdte szereplését a Triesztben zajló olimpiai kvalifikációs tornán. Keddtől vasárnapig hat mérkőzés vár a magyar női vízilabda-válogatottra Triesztben, ahonnan a torna első két helyezettje jut ki a tokiói olimpiára.
Úszás
Nagyot küzdött, és negyedik helyen zárt Olasz Anna
19 ÓRÁJA
Most Magyari Alda kezdett a kapunkban, akit a nagyszünetben Gangl Edina váltott, utóbbi egy gólt kapott csak az utolsó két negyedben, azt is büntetőből. Már a parti elején maximum-közelben pörgött a magyar csapat, igyekezett a saját megszokott ritmusában játszani. Feltűnően sok volt a kiállítás és a büntető, na meg a magyar gól is, már az első nyolc percben 7-2-re megléptek a mieink. Gyors volt a meccs, ez a ritmus jobban kedvez a magyar válogatottnak, amit sok lefordulással, megúszással ki is használtak Gurisatti Grétáék.
És már a második felvonásban négy perc alatt lőttek három gólt a kazahok, nem mentek vele sokra, mert a harmadik és a negyedik játékrészben hengereltek Leimeter Dóráék. 15-5-nél volt először tíz közte, 21-6-nál már 15-re nőtt a különbség. Az utolsó két percre öt mezőnyjátékosa maradt a kazahoknak a sok kipontozódás miatt, kaptak is gyorsan még hármat, így egy újabb, ezúttal 23-6-os tükörsima győzelmet arattak a lányok. A két eddigi trieszti mérkőzésén összesen 50 gólt szereztek Szilágyi Dorkáék.
A magyar csapat csütörtökön az első komoly riválissal, a görögökkel játszik a csoportgyőzelemért.
Női vízilabda olimpiai selejtező, Trieszt B-csoport, 2. fordulóMagyarország-Kazahsztán 23-6 (7-2, 6-3, 5-1, 5-0)
Gólszerzők: Keszthelyi 9, Gurisatti 4, Leimeter 3, Szilágyi 2, Parkes 2, Vályi 1, Garda 1, Gyöngyössy 1, ill. Roga 2, Murataliyeva 2, Turova 1, Yeremina 1
Női olimpiai selejtező, Trieszt - 2021. január 19-24.
A-csoport: Hollandia, Franciaország, Olaszország, Szlovákia
B-csoport: Görögország, Magyarország, Izrael, Kazahsztán