Eurosport
Benedek Tibor miatt kérte el és vette át csapattársától a 8-as sapkát a tavaly még a legenda által
Publikálva 30/07/2020 - 08:35 GMT+2
Baksa Benedek a négy játékos egyike, aki megmaradt a tavalyi egri csapatból, sapkaszámot is cserélt az új idényre.
Fotó: Eurosport
Baksa Benedek az egyik olyan játékos a tavalyi Egerből, aki maradt a csapatban. A 20 éves kapásoldali pólós a keret óriási mértékű átalakulása miatt sokkal több játékidőt fog majd kapni, mint a mögöttünk hagyott csonka szezonban. A fiatal vízilabdázó vezérszerepre tör, erről kérdeztük, és azt is elmesélte, miért cserélte le eddigi 13-as sapkaszámát a neki nagyon sokat jelentő 8-asra.
Nagy változások történtek az Egernél, a tavalyi csapatból mindössze négyen maradtak: Baksa Benedek, Krémer Balázs, Nikola Murisic és Sántavy Máté. Mivel Dabrowski Norbert a BVSC szakmai igazgatója lett, új vezetőedzőre volt szükség, az utód az ő eddigi segédje, Petrovai Márton lett. Visszatért két egri nevelésű pólós, Kovács Gábor és Lőrincz Bálint, akik Benedek Tibor szövetségi kapitányi időszakában a válogatottban is megfordultak. Rajtuk kívül Rádli Rajmund, Szalai Gábor, Telegdy András és a világbajnoki ezüstérmes Török Béla számít új embernek, a keret többi részét a saját utánpótlásából tölti fel az egyesület. Krémer mellett a kapusedző, a 38 éves Jászberényi Gábor is vízbe száll, ő lesz a másik hálóőr, emellett Petrovai mellett másoedzőként, és mindkét OB I-es gárdánál kapusedzőként is tevékenykedik majd.
A tavaly az UVSE-től igazolt Baksa Benedeknél először arról érdeklődtünk, hol tartanak a csapatépítés hosszúnak ígérkező folyamatában.
Szinte a nulláról kell összeállnia az Egernek a sok távozó és a sok érkező miatt. Ebben az esetben meg lehet-e egyáltalán fogalmazni valamilyen hivatalos célt, vagy a lényeg az, hogy érjenek össze, amire a szezon második felében már többet lehet építeni.
/origin-imgresizer.eurosport.com/2021/04/12/3042832.jpg)
Baksa-Benedek-Eger-MK-vlv-3-min.jpg
Fotó: Eurosport
Vannak rutinos, korábbi válogatott játékosok a gárdában, a montenegrói Nikola Murisic személyében az OB I egyik legkiválóbb centerével rendelkeznek az egriek, valamint olyanokkal, mint Baksa, aki már korábban is megcélozta a magyar nemzeti együttesbe való bekerülést.
Az Eger 20 éves reménysége, Baksa Benedek tavaly nyáron szerződött Benedek Tibor UVSE-jétől az Egerhez. Azt az akkor vele készített interjúnkban elmesélte, hogy Hosnyánszky Norbert miatt is választotta a hevesieket, és az iránta érzett tiszteletből játszott 6-osban a lila-sárgáknál. A Magyar Kupa hétvégi első csoportkörében viszont 8-asban játszott, a 6-os fejfedőt az Egerbe visszatérő Kovács Gábor viselte. Megkérdeztük erről is Baksát, a váltásnak ugyanis rendkívül személyes okai vannak.
Kapcsolódó témák
Hirdetés
Hirdetés