A Ferencváros meggyőző teljesítménnyel 12-5-re legyőzte a Jadran Herceg Novit csütörtökön a férfi vízilabda Bajnokok Ligája csoportküzdelmeinek második, buborékrendszerű tornáján a Duna Arénában.

A Barceloneta bravúros, 11-10-es, és a Dinamo Tbilisi 11-4-es legyőzése után változtatott kissé a sormintán a Ferencváros, Varga Zsolt csapata 12-5-re nyerte harmadik mérkőzését, ezúttal a Jadran Herceg Novival szemben. Ezúttal Mezei Tamás és Fekete Gergő nem játszott, a kapuban pedig Vogel Soma kezdett, és ismét remekelt, ezúttal 79,2%-os hatékonysággal védett.
3-0-ra meglépett a Fradi, a centerek - Nicolas Constantin-Bicari és Német Toni - szállították a kiállításokat bőséggel, és bár 4-3-ra fel tudott jönni a Jadran, egy pillanatig nem forgott veszélyben a címvédő győzelme. Stabil volt Vogel és a zöld-fehérek védekezése, az ellenfél középcsatárainak alig volt esélye helyzetbe kerülni. Vigvári Vendel nagyon élt, négy szép gólt szerzett, élményszámba mentek az átlövései. Egy 4-0-s sorozattal 8-3-ra elhúzott az FTC, de még erre is rá tudott tenni egy lapáttal, a végére hetet tett közé (12-5).
Olympic Games
Sós Csaba: "Amennyire fájóak a negyedik helyek, annyira értékesek is"
13 ÓRÁJA

Az eddig remeklő Zalánki most nem lőtt kapura, viszont blokkolt két nagyot, Jansik Szilárd nagyon aktív volt, kiharcolt két büntetőt, és kétszer is eredményes volt. Tetszett nekünk Constantin-Bicari játéka is, aki elöl fórokat harcolt ki, hátul meg kiosztott két blokkot is. Sokat tudott cserélni Varga Zsolt, gazdálkodhatott játékosai erejével a Brescia elleni, pénteki csoportrangadó előtt. Háromból hármat nyert eddig a Fradi, nyilván megpróbálják a mezőny egyik legkomplettebb riválisát is legyőzni, de amit eddig produkáltak Sedlmayer Tamásék, az talán már több, mint amit előzetesen reméltek.
Varga Zsolt az M4 Sportnak így értékelte a mérkőzést:
"
Elégedett vagyok őszintén, főleg a játékosok állapotát tekintve. Megtesszük, amit meg tudunk tenni, amennyit a formánk enged. Lehet, hogy kívülről azt mondja az ember, hogy ’persze, megvan a kilenc pont’, én nem voltam biztos benne, hogy ez most tud így működni. Láttam a játékosok állapotát a múlt héten, abban biztos voltam, hogy mérkőzésről mérkőzésre jobb lesz a forma és a csapatjáték. Ez idáig így is történt. Jó úton járunk, nem csak két negyedig, hanem kisebb hullámvölgyekkel négy negyeden át tudjuk tartani azt a játékot, amit szeretnénk. A mostani meccsen azt láttam, hogy 4-1-nél kihagytunk pár helyzetet, ha azokat belőjük, akkor végig megmaradhatott volna a nagy különbség. A védekezésünk stabil maradt, talán könnyebben kaptunk elöl és hátul is kiállításokat, ez zavaróbb volt picit a mérkőzés bizonyos periódusaiban. Összességében maximálisan elégedett vagyok.
Bízom benne, hogy marad annyi energiánk, hogy egy komoly meccset játszhassunk a Bresciával."

A négy gólt szerző Vigvári Vendel is nyilatkozott ugyanott:
"
Már a harmadik napja vannak fontos és elég fárasztó mérkőzéseink, ez mind a két csapaton látszott. Még ha az eredmény nem is mutatta, ez egy nagyon fárasztó meccs volt. Az elejétől tudtuk diktálni a tempót, és magabiztos győzelmet tudtunk aratni. Örülök, hogy már fiatalon tudom segíteni egy ilyen nagy csapat teljesítményét, viszont vannak rosszabb napjaim. Bár szerdán lőttem két gólt, volt több hibám, külön örülök, hogy azokat talán erre a meccsre ki tudtam javítani. Jót tett a lelkemnek, hogy ezúttal jobban ment. Ami erőnk még maradt, azt muszáj összeszednünk péntekre, mindent beleadunk majd, és megpróbáljuk a legtöbbet kihozni a Brescia elleni mérkőzésből."
Vogel Soma értékelése az M4 Sporton:
"
Olyan volt a meccs, mint amire számítottunk. Rengeteg lövés jött kapura, ez azért volt, mert többet zónáztunk az elejétől fogva. Próbáltuk elkerülni az esetleges kiállításokat, sajnos azért sokszor így is emberhátrányban voltunk. Az döntött, hogy fizikálisan mi jobbak voltunk, és jobban bírtuk a második félidőt. Sajnos rossz szériából érkeztünk ide a BL-re, de helyrerázódtunk, fejben össze tudtuk magunkat szedni, mindenki ellátja a szerepét és fegyelmezettebbek vagyunk hátul."
Férfi Bajnokok Ligája, főtábla, B-csoport, 4-7. fordulóBudapest, Duna Aréna, 2021. március 2-5.6. forduló
FTC-Telekom Waterpolo - Jadran Herceg Novi (montenegrói) 12-5 (4-1, 2-2, 3-1, 3-1)
Gólszerzők: Vigvári Vendel 4, Fountoulis 2, Jakšić 2, Jansik Sz. 2, Pohl 1, Német 1, ill. D. Radovic 2, Averka 1, Muscat 1, V. Radovic