Hihetetlen: futam közben átúszott a másik pályára a vb-t is megjárt úszó – videó

Nagy Benjámin

Frissítve 29/04/2024 - 22:56 GMT+2

Elképesztő, nagyon ritkán látható dolog történt a lengyel országos úszóbajnokság utolsó napján, vasárnap a 200 méter női vegyes döntőjében. (fotó: sport.se.pl)

Fotó: From Official Website

A lublini uszodában rendezett verseny a júniusi, belgrádi Európa-bajnokságra, valamint a párizsi olimpiára is kvalifikációs lehetőséget jelentett, ám a női 200 vegyes teljesen másról marad emlékezetes.
A hetes pályán úszó Aleksandra Knop a pillangó és a hát résztáv után is vezetett, és elsőként kezdhette a mellet. Csakhogy nem a saját sávjára, hanem a hatos pályán úszó Marianna Rydyńska pályájára fordult a kötél alatt, így a második 100 métert Rydyńska előtt haladva teljesítette végig.
Knop csak a célba érkezése után fogta fel, hogy mi történt. A szabályoknak megfelelően természetesen kizárták őt, és bár az ideje nem volt túl erős (2:16.96), azt valószínűleg jobban bánja, hogy nemcsak a saját versenyét tette tönkre, hanem Rydyńskáét is.
A 20 éves Knop volt már világbajnokságon és Európa-bajnokságon is, és Lengyelország legjobb úszónője vegyesen – a mostani országos bajnokságon 400-on nagyon simán nyert (4:43.65), igaz, az olimpiai A-szinttől jócskán elmaradt.