A Szolnok félig már fogta a Magyar Kupa fülét, de az FTC végül zsinórban harmadszorra is kupagyőztes

Publikálva 28/09/2020 - 11:01 GMT+2

Helyszíni tudósításunk a Margitszigetről Angyal Dániel és Vogel Soma nyilatkozatával.

A végletekig kiélezett, az utolsó másodpercekig izgalmas Magyar Kupa-döntőt nyert meg a Ferencváros vízilabdacsapata, miután a nagyot játszó Szolnok ellen döntetlenre mentette a meccset a rendes játékidőben, majd ötméteresekkel zsinórban harmadszorra is elhódította az MK-trófeát. Helyszíni tudósításunk a Margitszigetről Angyal Dániel és Vogel Soma nyilatkozatával.

"Ha a sokat kihagyó, komplett csapattal kevés edzést letudó Szolnok bírja majd fizikailag, szoros parti várható." - írtuk a szombati elődöntők utáni cikkünkben. Nos, a lehető legkisebb különbség, a büntetők döntöttek, és ez elsősorban a Szolnok érdeme. Az FTC magja évek óta együtt játszik, ez volt zsinórban a 10. döntőjük, és még akkor is ők voltak az esélyesebbek, ha Varga Dénes, Zalánki Gergő és Fekete Gergő nélkül kellett játszaniuk. Övék a legmélyebb keret a magyar mezőnyben, a leghosszabb kispaddal, a Tisza-partiak viszont a nyáron átalakultak, nagyon kevés alkalommal tudott együtt edzeni és játszani a teljes csapat, így pláne bravúros tőlük az a teljesítmény, amit láttunk tőlük a fináléban. Négy másodperccel a rendes játékidő vége előtt ugyanis még a Dózsa 13-12-re vezetett, ennyi választotta el őket a kupagyőzelemtől. A végén mégis a Fradi örülhetett.
Magyar Kupa: Ötméterespárbaj döntött, címet védett a Ferencváros | EurosportAz FTC-Telekom Waterpolo címét megvédve, sorozatban harmadszor, története során huszadik alkalommal nyerte meg a férfi vízilabda Magyar Kupát. Varga Zsolt együttese vasárnap a margitszigeti döntőben remek mérkőzésen, nagy csatában, ötméteresekkel diadalmaskodott a Szolnok csapata felett. BENU férfi Magyar Kupa (Margitsziget), döntő:FTC-Telekom Waterpolo - Szolnoki Dózsa 19-18 (4-5, 3-4, 3-1, 3-3, 6-5) - ötméteresekkel gól: Funutlisz 5, Vámos 4, Jansik Sz.
Miután kiszomorkodta (sírta) magát a több ezer néző, mert a döntő előtt vetítették le a Benedek Tibor emlékére készült két és fél perces filmet. Zajos csend uralkodott közben és röviddel utána is, majd a Ferencváros táborának vezérletével zúgott a "Benedek Tibi, Benedek Tibi!"-kórus. Sírt közben szakkommentátor és újságíró, világbajnok kapus a parton, és mint utóbb kiderült, FTC-játékos a vízben is.
Szinte végig cowboy-filmet láttunk, western-hangulat uralkodott a vízben, a játékosok egymást felülmúlva lőttek, nagy gólpárbajt vívtak egymással. Mi sem bizonyítja ezt jobban, mint hogy félidőben 9-7 volt az állás. A Szolnok 7-5-nél vezetett először kettővel, már a rendes játékidőben is láthattunk öt büntetőt, sok szép egyéni akciót. A Ferencváros a talán legjobb eddigi itteni meccsét játszót Ioannis Fountoulis és Vámos Márton góljaira támaszkodott, ketten együtt összesen kilenc találatig jutottak, előbbi döntötte el végül a finálét és az értékesített büntetőjével. A túloldalon is egy világklasszis légiós, Filip Filipovic volt az egyik legfőbb gólszerző, mellette válogatott formában pólózott a pazar gólokat szerző Kovács Gergő is.
A záró játékrész elején 11-10-re megint az FTC vezetett, a szintén remeklő Jansik Szilárd két szép gólt lőtt ebben a periódusban. Majd jött az már említett Kovács, és egymás után két olyan találattal jelentkezett, ami után már azt hihettük, a Szolnok hősies győzelmet arat, de három másodperccel a vége előtt Kállay Márk kettős emberelőnyből egyenlített, így jöhetett a büntetőpárbaj a játékvezetők által szétfújt partin.
Az első körben nem született döntés - Vogel Soma kivédte Kovács Gergő lövését, Kállay Márk pedig a kapufát találta telibe -, a 14. lövő döntött, miután Vogel Konarik Ákos ötméteresét is hárította, Fountoulis másodszor is eredményes volt, így a Ferencváros diadalmaskodott. 2018, 2019 után harmadszorra hódította el a Magyar Kupát Varga Zsolt együttese, ez volt sorozatban a 10. (!) fináléja a Fradinak, amelyet megnyert.

A Szolnok Eb-aranyérmes bekkje, Angyal Dánielt az ezüstérme átvétele előtt kértük meg, hogy értékelje a döntőt:
"Nagy iramban kezdett mindkét csapat, nagyon ültek a támadások, élvezhető vízilabda volt kívülről és belülről is. Nagyon sajnálom, mert akkor is tudtuk kapaszkodni, amikor a negyedik negyedben a Fradi vezetett, és az utolsó másodpercekben még előnyt tudtunk szerezni, de nem sikerült onnan megnyerni. Nekem ez volt a Szolnokkal az első döntőm, biztos, hogy a Fradi rutinosabb az ilyen szituációkban, de közel voltunk mi is. Mindkét csapat megérdemelte volna a győzelmet, jó meccset játszottunk. Arra készülünk, hogy idén pariban legyünk az FTC-vel, ezen dolgozunk, a vírushelyzet viszont senkinek nem volt szerencsés, náluk is voltak nem elhanyagolható hiányzók. Sajnálom, hogy így alakult."
Még a díjátadó előtt csíptük el Vogel Somát, az FTC-vel mindent, a válogatottal többek között Eb-t nyerő kapus így nyilatkozott nekünk:
"Nehéz időszak ez mindenkinek, kevés meccset játszottunk, nem nagyon volt intenzív tétmérkőzésünk eddig. Ezért volt nehéz belerázódni ebbe a hétvégébe, már az elődöntőnkön is látszott, hogy abban is több volt, igaz, eleget hagytunk benne a győzelemhez, Most viszont elég rosszul kezdtünk hátul, ebben nyilván én is benne voltam, már az első negyedben öt gólt lőtt a Szolnok. Gólzáporos meccs volt, mindkét csapat túl akarta lőni a másikat. A második félidőben fel tudtunk zárkózni, mert fizikálisan jobban bírtuk a mérkőzést, de közben káosz uralkodott, hol az egyik, hol a másik csapat vezetett. Gyorsan és hirtelen történtek a fordulatok, óriási dolog, hogy a végén egyenlíteni tudtunk, aztán ötméteresekkel nyerni is. Egyébként beszéltük a többiekkel a meccs előtt, hogy nem akarunk megint ötösöket. Viszont ebben a műfajban a csapatnak és nekem is van rutinom, de ez mindig nagy százalékban szerencse a kapus, és bravúr a lövők részéről. Gratulálok a Szolnoknak is!"

BENU férfi vízilabda Magyar Kupadöntő
Szolnoki Dózsa - FTC-Telekom 13-13 (5-4, 4-3, 1-3, 3-3) - ötméteresekkel 5-6
Gólszerzők: Filipovic 4, Kovács G. 4, Angyal, Schmölcz, Nagy Á., Jansik D., Konarik, ill. Fountoulis 5, Vámos 4, Jansik Sz. 2, Jaksic, Kállay
a 3. helyért
BVSC Zugló - A-Híd VasasPlaket 7-10 (2-1, 3-3, 0-2, 2-4)
Gólszerzők: Mészáros Cs. 2, Csapó, Irmes, Gyárfás, Pásztor, Nagy M., ill. Bátori 4, Brguljan 3, Randjelovic 3