A hullámvölgybe kerülő FTC játéka javulófélben van ugyan, de a nagyon erős Brescia ellen ez kevés

Publikálva 16/12/2020 - 18:43 GMT+1

A Ferencváros 10-7-es vereséget szenvedett olasz ellenfelétől a Bajnokok Ligájában.

A címvédő FTC-Telekom vereséget szenvedett a férfi vízilabda Bajnokok Ligája csoportküzdelmeinek budapesti tornájának második játéknapján, a zöld-fehér csapat 10-7-re kapott ki az olasz Bresciától.

A Ferencváros a Jadran 11-2-es kiütésével hangolt kedden a Brescia elleni csoportrangadóra, de abból a mérkőzésből nem nagyon lehetett kiindulni. Az volt a kérdés, hogy javul-e annyit a Fradi játéka - elsősorban a védekezése - a Szolnok és az OSC győzelmével véget ért rangadók után, ahol előbb 15, majd 16 gólt kaptak a zöld-fehérek. Nos javult, ezt az olaszoknak engedélyezett 10 találat is mutatja. Ezúttal viszont elöl is voltak gondok, a hét szerzett gól kevés volt az üdvösséghez, 10-7-es vereség lett a vége.
A BL-címvédő FTC nagy különbségű győzelemmel hangolt a Brescia elleni csoportrangadóra | EurosportA címvédő FTC-Telekom Waterpolo sima, 11-2-es sikerrel mutatkozott be a montenegrói Jadran Herceg Novi ellen a férfi vízilabda Bajnokok Ligája csoportküzdelmeinek budapesti tornájának első játéknapján. A Ferencvárosra három nap alatt három mérkőzés vár a Duna Arénában, "buborékban", nézők nélkül rendezett tornán.
Azt minimum az OSC BL-selejtezős tornája óta tudni lehetett, hogy az azt megnyerő Brescia brutálisan erős lesz idén, ott is látszott, hogy milyen magas minőséget képvisel a korábbi egri csillag, Angelos Vlachopoulos által repített gárda, és azóta már a világklasszis balkezes, Maro Jokovic is csatlakozott a kerethez. Az FTC ezúttal Német Toni és Sedlmayer Tamás nélkül állt fel, a kapuban ismét Vogel Soma kezdett, akire nem lehetett panasz ezúttal sem. A rossz rajtra viszont igen, mert az 1-3-as első negyed miatt a címvédőnek végig futnia kellett az eredmény után. Rengeteget lőhettek kapura az igen gyorsan játszó olaszok, emitt pedig nem mentek be az emberelőnyök. Sok labdavesztést is produkált a Fradit, és a játékuk ritmusa sem volt megfelelő.
A vendégek egy 4-0-s sorozatot is produkáltak, amivel már 5-2-re vezettek, a harmadik negyedben lett az 6-2 is oda. Addigra Varga Dénesék már valamennyire stabilizálták a játékukat, de a betegségből, illetve térdsérülésből visszajövő Vámos Márton, Zalánki Gergő kettős fizikailag még nincs olyan állapotban, hogy hozzák azt a formájukat, amivel tavaly elkápráztattak minket. Kissé féloldalas így ezen az őszön Varga Zsolt együttese, ezt pedig egy ilyen komplett csapattal szemben nem bírja el még a magyar bajnok sem.
A harmadik felvonásban ennek ellenére alaposan feljavult az FTC, Jansik Szilárd védekezésben és támadásban is több remek megoldást mutatott be, Nicolas Constantin-Bicari az előző partihoz hasonlóan ezúttal is nagyon jól centerezett, ahogy Mezei Tamás is szállította a fórokat. Csak azok kihasználása nem ment jól, de így is sikerült sorozatban háromszor bevenni a kiválóan védő Marco Del Lungo kapuját. 6-7-nél felcsillant a remény, hogy ebből már bármi lehet, de fél percen belül kétszer is eredményesek tudtak lenni Gittóék. Kihasználták a rossz passzokat, vagy a védelmi megingásokat, és eldöntötték a partit.
A betegségek, sérülések miatt hátrányos helyzetben lévő FTC két évvel ezelőtt produkált hasonló időszakot, de akkor csak a BL-ben bukdácsoltak a zöld-fehérek, akkor nem tudták megnyerni az európai rangadókat. Most a két OB I-es vereség után az első komolyabb nemzetközi mérkőzését is elveszítette a gárda, de láthatóan javulófélben van Nikola Jaksicék játéka.
Varga Zsolt csapata csütörtökön a Hannover elleni találkozóval zárja szereplését a budapesti csoportkörben.
A mérkőzés után Jansik Szilárd nyilatkozott telefonon honlapunknak:
"Nagyon elengedtük őket az elején, 5-1-re is vezettek. A csapatot minősíti, hogy nem adta fel, feljöttünk mínusz egyre is. Fontos pillanatokban viszont hibáztunk, elkerülhető gólokat kaptunk, és nem tudunk kiegyenlíteni. Végre stabilabb volt a védelmünk, mint a Szolnok és az OSC ellen, ezúttal viszont támadásban nem voltunk olyan hatékonyak. Jobb lett volna nyolc gólon tartani a Bresciát, és akkor nyerhettünk volna. De mivel nagyon figyeltünk a visszazárásokra, nem tudtuk mindig rendesen végigvinni az akciókat. Olyan 60%-os állapotban lehetünk, próbálunk visszajönni a Covidból, sérülésekből, egyéb betegségből. Az a célunk, hogy csütörtökön három pontot szerezzünk a Hannover ellen, de ezzel a vereséggel sincs minden veszve, emlékezhetünk, hogy két éve is a negyedik helyről jutottunk be a Final Eight-be, és úgy nyertük meg a BL-t. Az a tanulsága a Brescia elleni meccsnek is, hogy ha működik a védekezés, akkor sokkal egyszerűbben megy minden. Ahogy szokták mondani, nem ilyenkor szokták osztani az érmeket."
Férfi vízilabda Bajnokok Ligája, Budapest, B-csoport, 2. fordulóFTC-Telekom Waterpolo - Brescia 7-10 (1-3, 1-2, 4-4, 1-1)
a magyar csapat gólszerzői: Fountoulis 2, Constantin-Bicari, Jaksic, Jansik, Zalánki, Varga 1-1
a további program:csütörtök: