A bajnoki címvédő FTC-t a Népligetben tréfálta meg a BL-ből kieső Szolnok az őszi csúcsrangadón

Publikálva 29/11/2020 - 11:26 GMT+1

A bajnokságban vágott vissza a Dózsa a Ferencvárosnak a kupadöntőért.

Szinte napra pontosan két hónappal a nagyszerű Magyar Kupa-döntőjük után a bajnokságban is összecsapott egymással a két legerősebb magyar vízilabdacsapat. Szeptember végén a Ferencváros diadalmaskodott ötméteresekkel, most viszont 15-14-re a Szolnok nyert a Népligetben. Helyszíni tudósításunk Vogel Soma és Konarik Ákos nyilatkozatával.

Szeptember 27-én a Margitszigeten egy hajszálra volt attól a Szolnoki Dózsa, hogy legyőzze a kupadöntőben a címvédő FTC-Telekomot. Akkor a nagyot játszó Tisza-partiak ellen döntetlenre mentette a meccset a rendes játékidőben a Fradi, majd ötméteresekkel zsinórban harmadszorra is elhódította az MK-trófeát. November 28-án fordult a kocka. Centerét - posztján a világ legjobbját - Dusko Pijetlovicot fogműtét miatt nélkülöző Szolnok ugyanis 15-14-re nyert az OB I 14. fordulójából előrehozott mérkőzésén, idegenben.
A Szolnok félig már fogta a Magyar Kupa fülét, de az FTC végül zsinórban harmadszorra is kupagyőztes lett | EurosportA végletekig kiélezett, az utolsó másodpercekig izgalmas Magyar Kupa-döntőt nyert meg a Ferencváros vízilabdacsapata, miután a nagyot játszó Szolnok ellen döntetlenre mentette a meccset a rendes játékidőben, majd ötméteresekkel zsinórban harmadszorra is elhódította az MK-trófeát. Helyszíni tudósításunk a Margitszigetről Angyal Dániel és Vogel Soma nyilatkozatával.
Az FTC Vámos Márton, Kállay Márk és Német Toni nélkül játszott, a közelmúltban sérülésből visszatérő Varga Dénes és Zalánki Gergő már ott volt a vízben, noha utóbbi inkább limitáltabb játékidővel, csökkentett üzemmódban. A később a meccs legjobbjának bizonyuló Nagy Ádám vezérletével a vendégek rajtoltak jobban, 4-2-re megnyerték az első negyedet. 4-4-nél beérte ellenfelét a Ferencváros, de innen produkáltak egy 3-0-s sorozatot a szintén extrát produkáló Filip Filipovic irányításával a Tisza-partiak. 4-7 után viszont a zöld-fehérek toltak egy 5-0-t, és 9-7-re átvették a vezetést Csak kapkodtuk a fejünket a szebbnél szebb megoldások láttán, Sedlmayer Tamás távoli bombagólja, Filipovic ejtése, Varga Dénes találatai - 3/3-as lőlappal - mind élményszámba mentek.
Közben Vogel Soma kivédte Filipovic büntetőjét, és a rengeteg ítélet miatt kezdtek veszélyben lenni kulcsjátékosok mindkét oldalon. A szerb világklasszis említett ötméterese előtt Marjay Zsolt játékvezető angolul odaszólt a balkezesnek, hogy nem hat és nem négy méterről kell elvégeznie a büntetőt, hanem öt méterről - amin Varga Dumi is kacagott egy jót -, mivel a mindent megnyerő szerb hátrébb állt a szokásosnál.
És akkor kipontozódott az az Angyal Dániel, aki egész évben pazar teljesítményt nyújtott a Szolnokban és a válogatottban is, innentől pedig fej-fej mellett haladt a két gárda. Hol az egyik, hol a másik fél vezetett eggyel, iksz közelben haladt a parti. Az öt gólig jutó Nagy Ádám élete talán legjobb mérkőzését játszotta, irányított, centerezett - emberelőnyt is kiharcolt -, bekkelt, blokkolt, minden hangszeren nagyszerűen játszott. Märcz Tamás is ott volt a lelátón, joggal számíthat válogatott meghívóra a Szolnok 5-öse. Filipovicról már ejtettünk szót, egy másik balkezes, a 18 éves Szeghalmi Zsombor is remekelt, két nagyon fontos gólt szerzett a záró negyedben, övé volt a győztes találat is. A csapatvédekezés mindkét oldalon szétcsúszott, miközben Vogel és Nagy Viktor is jól védett. AZ FTC-nél Constantin-Bicari dicsérhető, de a túloldalon több jó egyéni teljesítmény akad, az eddig említetteken kívül Radomir Drasovic is idesorolható.

13-12-re és 14-13-ra még a Fradi vezetett, de a Teleki Andrást és Nagy Ádámot is kipontozódás miatt elveszítő Szolnok visszajött, és a Varga Dumit, valamint Zalánkit hasonló okokból elvesztő hazaiak nem tudták lezárni a partit. Két gólt szerezve a Szolnok 15-14-re diadalmaskodott, mert az emberelőnybe kerülő FTC egy rossz passz miatt nem tudta kihasználni az időkéréses fórt a végén. Amelyet már edzője nélkül védekezett ki a Szolnok, mert a hevesen reklamáló Zivko Gocicot piros lappal büntették a játékvezetők. Az FTC ezzel elveszítette szezonbeli veretlenségét, a Dózsa pedig lépéselőnybe került az alapszakasz-elsőségért vívott harcban.
Az FTC-ből Vogel Soma nyilatkozott honlapunknak a csúcsrangadó után:
"Hasonló intenzitású meccs volt, mint a kupadöntő, még nézők nélkül is. Az érződött a Szolnokon, hogy ők benne vannak a meccsekben, és a BL-ből érkeztek, igaz, onnan rossz élményekkel érkeztek. De valószínűleg bennük volt, hogy oké, ott hibáztak, viszont itt helyre akarják hozni. Nekünk estek az első percektől fogva, mi pedig álmosan kezdtünk, ők vezettek. A második félidőben felébredeztünk, ahogy szoktunk, de aztán ők is újat tudtak húzni, nagyon szép egyéni megoldásokkal felzárkóztak és fordítottak. Nekünk még vissza kell rázódni, mert mostanában kevés és elég könnyű meccsünk volt. Ez egy jó pofon és helyrerázás nekünk, remélhetőleg jó útra fog minket lökni, és tanulunk a hibáinkból. Meg kell találnunk magunkat és a ritmust, van még két hetünk az OSC elleni meccsig, aztán három nap alatt három mérkőzés vár ránk a Bajnokok Ligájában. Azon leszünk addig, hogy felvegyük a megfelelő ritmust."
A Szolnokból Konarik Ákost kérdeztük:
"Idefelé lerobbant a buszunk, de csak ideértünk a megfelelő időben. Sajnos, most többet voltam kint, mint bent. De ki kellett venni a féket a csapatból, és már nyertünk is a Fradi ellen, ilyen egyszerű ez. (mindketten nevetünk, sőt, az éppen előttünk elhaladó Kovács István, a Szolnok szakmai igazgatója is kacag ezt hallva – a szerk.). Az elejétől kezdve jól játszottunk, volt háromgólos előnyünk, elengedtük őket, volt kimaradt ötös, nagyon jó meccs volt. Összességében a végéig kiélezett mérkőzés volt, a végén egy rossz passzal, és egy ilyenen is múlhat egy szoros mérkőzés. A 15-14-es végeredmény azt mutatja, hogy a támadások jól mentek, a védekezés kevésbé, de én szeretem a sokgólos meccseket. Messzemenő következtetéseket azért ebből a mérkőzésből levonni nem lehet, az jó, hogy lett egy hárompontos előnyünk a tabella élén. Ez a bajnokság lebonyolítása miatt is iszonyatosan fontos volt. A direktebb riválisankkal szemben - OSC, Vasas - most komolyabb fórunk van."
E.ON férfi vízilabda-bajnokság, 14. forduló
FTC-Telekom - Szolnoki Dózsa 14-15 (2-4, 4-3, 5-4, 3-4)
Gólszerzők: Varga D. 3, Fountoulis 3, Sedlmayer 2, Vigvári Vendel 2, Jaksic 2, Contantin-Bicari 2, ill. Nagy Á. 5, Filipovic 4, Jansik D. 2, Szeghalmi 2, Kovács G., Angyal