Dévay Márk fantasztikus negyedik helyet szerzett a csengtui triatlon-világkupán

Frissítve 29/04/2024 - 11:06 GMT+2

Triatlon-vk - Az olimpiai kvótáért is versenyben lévő Dévay Márk remek teljesítményt nyújtva negyedik lett a triatlonosok Csengtuban rendezett világkupa-versenyén hétfőn.

Dévay Márk

Dévay Márk kiváló versenyzéssel negyedik Csengtuban
Az olimpiai, másnéven rövid távon lebonyolított futamon 1,5 kilométer úszás után 40 kilométer kerékpározás, és zárásként 10 kilométer futás várt a mezőnyre a kínai városban.
A férfiak viadalán négy magyar is indult, Dévay a hajrára is az élen haladó hármassal vívott csatát, s végül mindössze négy másodperccel maradt le a bronzéremről az új-zélandi Tayler Reiddel szemben. Szintén az első tízben zárt Bicsák Bence, a tokiói olimpia hetedik helyezettje, aki a győztes brit Max Stapley-hez képest 45 másodperces hátránnyal végzett a hetedik pozícióban. Az olimpiai indulási jogért ugyancsak ranglistapontokat gyűjtő Faldum Gábor 19. lett a több mint 50 fős mezőnyben, míg a negyedik magyar induló, Dévay Zsombor a 33. helyen fejezte be a viadalt.
A nőknél a biztos olimpiai indulónak tekinthető Kuttor-Bragmayer Zsanett nem tudta befejezni a futamot, a verseny hivatalos eredményközlő oldala szerint ugyanis kerékpározás közben feladni kényszerült a viadalt. A másik két magyar versenyző közül Kovács Zsófia 17., Horváth Karolina Helga pedig 20. lett.