Garcia Sakkarival, Swiatek Sabalenkával játszik a döntőbe jutásért

Frissítve 06/11/2022 - 11:33 GMT+1

A hatodik helyen kiemelt francia Caroline Garcia szetthátrányból fordítva legyőzte a nyolcadikként rangsorolt orosz Daria Kasatkinát, ezzel elődöntőbe jutott a női teniszezők évzáró világbajnokságán az egyesült államokbeli Fort Worth-ben.

Caroline Garcia

A Tracy Austin csoport szombati mérkőzésén a négy közé kerülésért csapott össze egymással a korábban egyaránt egy-egy győzelmet és vereséget jegyző játékos, nagy csatájukból pedig Garcia került ki győztesen. A mérkőzés 150 perces át tartott.
A csoport másik, már tét nélküli mérkőzésén, az idei Roland Garros-döntő "ismétlésén" a világelső Iga Swiatek simán nyert az amerikai Cori Gauff ellen. Utóbbi honfitársával, Jessica Pegulával együtt annak ellenére búcsúzott győzelem nélkül a vb-től, hogy az egyéni mellett a párosok között is indulhattak.