Wimbledon: Vissza tud vágni a Roland Garros-döntőben elszenvedett vereségért a világelső Jannik Sinner a kétszeres címvédő Carlos Alcaraznak?

Ha valaki csak kimondja, hogy „Carlos Alcaraz-Jannik Sinner döntő”, azonnal felidéződik bennünk kettejük Roland Garros-fináléja, és ahogy Pavlov kutyájának, nekünk is rögtön csorogni kezd a nyálunk. Párizsban játszották karrierjük első egymás elleni Grand Slam-döntőjét, ami rögtön egy klasszikus lett, néhány héttel később pedig ismét összecsapnak, ezúttal Wimbledonban.

Roland Garros: Carlos Alcaraz öt és fél órás csatában védte meg címét Jannik Sinner ellen a döntőben

Videó forrása: Eurosport

Nagyon boldog vagyok, hogy ismét ott állhatok Carlosszal szemben a háló túloldalán.
Ezt mondta Jannik Sinner a Novak Djokovic elleni győztes elődöntőt követően. A mondatával a teniszvilág, sőt a globális sportvilág is maximálisan egyetért. Talán csak az a kérdés merül fel bennünk, hogy mivel érdemeltük ki, hogy a Nagy Hármas csillagainak leáldozása után rögtön kapjunk egy ilyen szintű rivalizálást.
Ha Carlos Alcaraz és Sinner csak közel olyan jó meccset vívnak, mint néhány hete a Garroson, akkor elmondhatjuk, hogy egészen extra tenisznyarunk van. Olyan, amilyenekkel Björn Borg és John McEnroe kínált meg minket a ’80-as évek elején, vagy amilyeneket Roger Federer és Rafael Nadal rakott elénk közel két évtizeddel ezelőtt.
A fentiekkel a kétszeres címvédő Alcaraz is egyetért.
"Amit Jannik és én most csinálunk, az nagyon jót tesz a tenisznek. Azért is harcolunk, hogy a tenisz egyre nagyobb, egyre népszerűbb legyen."
picture

Alcaraz útban az újabb wimbledoni címvédés felé, Fritz nem tudta kiharcolni a döntő szettet

Videó forrása: Eurosport

Na, de vajon mik az esélyei annak, hogy megint egy epikus meccset lássunk, és ki tekinthető esélyesnek?
Az első kérdésre talán könnyebb válaszolni: mindketten kiváló formában vannak és készen állnak az újabb elképesztő színvonalú összecsapásra. Mindkettejük menetelésében volt egy kis fennakadás, de túl vannak rajta.
Alcaraz tornája egy kicsit döcögősen indult, hisz' ötben tudta csak legyőzni Fabio Fogninit, és Jan-Lennard Struff ellen is megszenvedett a kelleténél jobban.
Azóta azonban, hogy elbukta az első szettet Andrey Rublev ellen, szinte kifogástalan színvonalon játszik. Az adogatása hatalmas fegyver lett, annyira, hogy a szerva-röpte játéka is remekül működik.
"Elégedett vagyok a szerva-röptémmel, aminek az alapja, hogy nagyon jól adogatok. Sok pontot nyerek így, ami azért fontos, mert így nem engedem játékba az ellenfelem, és nem adok neki ritmust sem."
Sinner gondja inkább fizikális volt, ami a kiesés szélére sodorta őt. A Grigor Dimitrov elleni meccs elején elcsúszott, megütötte a könyökét, ami utána az adogatások és a tenyeresek közben is zavarta.
picture

Sinner ismét három szettben győzte le Djokovicot, első wimbledoni döntőjét játszhatja

Videó forrása: Eurosport

Az ő szerencséje Dimitrov pechje volt. A bolgár megsérült, fel kellett adnia a meccset, a világelső pedig így megmenekült. Azóta a jobb karján egy hosszúujjú pántot visel, nem veszített játszmát, és nem látszik rajta, hogy gondjai lennének a könyökével.
"Kezeljük a problémát, ma már elég jól éreztem magam, vasárnapra nem lesz gond" – mondta Sinner az elődöntő után.
Alcaraz már játszott két wimbledoni döntőt, 5-0-ra áll a Grand Slam-döntőkben és 8-4 a mérlege a világelső ellen. A legutóbbi öt meccsüket ő nyerte, ami valószínűleg többet számít, mint az, hogy az egyetlen Wimbledonban játszott találkozójukon az olasz győzött.
A spanyol nagy önbizalommal játszik Sinner ellen, ami abból is adódik, hogy valószínűleg úgy érzi, bármikor képes emelni a játéka színvonalán. Az adogatása nagyon komoly fegyverré vált a füves szezonban, úgyhogy mondhatjuk, hogy inkább ő a döntő esélyese.
"Már alig várom a vasárnapot" – mondta Alcaraz.
picture

A Dimitrov ellen küszködő Sinnernek Shelton már nem jelentett gondot, ott van az elődöntőben

Videó forrása: Eurosport

Sinner valamivel óvatosabban nyilatkozott a döntő előtt.
"Nehéz lesz, tudom, de várom. Ő az esélyes, nyert itt egymás után kétszer, és megint ott van a döntőben. Nagyon nehéz őt legyőzni füvön, de szeretem az ilyen kihívásokat."
Az szólhat Sinner mellett, hogy neki kevésbé hullámzó a játéka, rossz napja pedig szinte sosincs. A stílusa sokkal inkább fekszik a fűre, mint a salakra, és bár még nem játszott döntőt Wimbledonban, a Garroson is eljutott meccslabdákig élete első fináléjában.
"Jannik, mint a nagy bajnokok általában, nagyon sokat tanul a vereségekből is. Éppen ezért úgy gondolom, hogy fizikálisan és mentálisan is sokkal jobb lesz, mint Párizsban volt" – mondta Alcaraz.
Sinner volt a világ legjobbja az elmúlt két évben. Mindenki ellen, kivéve Alcarazt. Az eddigi meccseikből azt tanulhattuk meg, hogy az olasz legjobbja képes kihozni a legjobbat a spanyolból is.
Alcaraznak meg kell találni a leggyorsabb fokozatát ahhoz, hogy győzni tudjon. Sinner pechjére ezt ellene majdnem mindig meg is találja.
Az, hogy Jannikkal egymás ellen játsszuk a nagy tornák döntőit, nagyszerű dolog. Legalábbis nekem.
picture

Nem elég, hogy ismét ott van a fináléban, az elődöntők öt legszebb pontjából három is Alcarazé lett

Videó forrása: Eurosport


  • A legfrissebb híreink, a legjobb videóink egy helyen – töltsd le az Eurosport Applikációt (AndroidApple)!

Csatlakozz a több mint 3 millió felhasználóhoz az appunkon
Legyenek mindig kéznél a legfrissebb sporthírek, eredmények, élő közvetítések
Letöltés
Cikk megosztása
Kapcsolódó mérkőzések
Hirdetés
Hirdetés