Fucsovics második meccsét is megnyerte, készülhet Medvedev ellen

Frissítve 07/07/2023 - 17:06 GMT+2

Fucsovics Márton bejutott pénteken a wimbledoni teniszbajnokság harmadik fordulójába, amelyben a volt világelső Daniil Medvedev vár rá.

Retteghet Medvedev - Fucsovics nagyon meggyőző játékkal jutott a harmadik fordulóba

A világranglista 67. helyezettje kétnapos meccset vívott a nyitókörben a 28. helyen kiemelt holland Tallon Griekspoorral, az esőzések miatt, és hasonlóan járt az amerikai Marcos Gironnal (65.) is. A találkozó csütörtökön estefelé kezdődött, sötétedés miatt félbeszakadt, és másnap 7:6 (7-2), 6:3, 4:6-os állásról folytatódott, azaz a 31 éves magyarnak már csak egy szett hiányzott a győzelemhez.
A nyíregyházi sportoló rögtön brékkel kezdett, és innentől már csak előnye megtartására törekedett, türelmesen irányítva a labdameneteket. A 29 éves kaliforniai nem jutott újabb bréklabdához, majd Fucsovics egy remek röptével lezárta a 3 óra 38 perces csatát.
A magyar játékos következő ellenfele a harmadik kiemelt orosz Daniil Medvedev lesz.
Fucsovics hatodszor főtáblás a füvespályás Grand Slam-tornán, eddigi legjobbja a 2021-es negyeddöntős szereplés volt.