Soha nem történt még ilyen Federerrel, egy 6:0-s szettel búcsúzott Wimbledontól

Frissítve 07/07/2021 - 20:18 GMT+2

Wimbledon - Roger Federer a negyeddöntőben búcsúzott

Köszönjük, Mr. Wimbledon

A 14. helyen kiemelt lengyel Hubert Hurkacz meglepetésre három játszmában legyőzte a hatodikként rangsorolt svájci Roger Federert a wimbledoni teniszbajnokság férfiversenyének szerdai negyeddöntőjében.

Az 1 óra 51 perces mérkőzésen a győztes tíz, a vesztes öt ászt szervált, és mindketten háromszor követtek el kettős hibát. Hurkacz kilencedik alkalommal - idén negyedszer - győzött le olyan ellenfelet, aki aktuálisan a legjobb tíz között van a világranglistán. A lengyel teniszező már a negyeddöntőbe jutással is élete eddigi legjobb eredményét érte el Grand Slam-tornán. A nyolcszoros wimbledoni bajnok Federer ötödször búcsúzott a negyeddöntőben a füves pályás Grand Slam-tornán.
Eredmények, negyeddöntő: Hurkacz (lengyel, 14.)-Federer (svájci, 6.) 6:3, 7:6 (7-4), 6:0
Djokovic (szerb, 1.)-Fucsovics 6:3, 6:4, 6:4
Shapovalov (kanadai, 10.)-Khachanov (orosz, 25.) 6:4, 3:6, 5:7, 6:1, 6:4