Megvan az első nagynevű kieső Wimbledonban, Hurkacz őrült csatában búcsúzott

Publikálva 27/06/2022 - 19:15 GMT+2

A hetedik helyen kiemelt Hubert Hurkacz búcsúzott a további küzdelemtől a wimbledoni teniszbajnokság férfi tornáján, melynek hétfői első fordulójában maratoni csatában vereséget szenvedett a spanyol Alejandro Davidovich Fokinától.

Hubert Hurkacz

Wimbledon - Kiesett a hetedik kiemelt Hurkacz

A Wimbledonban tavaly elődöntős, világranglista-10. lengyel játékos 3 óra 34 perces küzdelem után veszített, az ATP-rangsorban 37. helyen álló riválisa pedig pályafutása során most harmadszor nyert top 10-es ellenféllel szemben.
Továbbment ugyanakkor a második körbe a harmadikként rangsorolt norvég Casper Ruud, aki három játszmában múlta felül hétfőn a spanyol Albert Ramost.
A nőknél szintén simán vette az első fordulót a második kiemelt észt Anett Kontaveit, aki két szettben verte az amerikai Bernarda Perát.
Eredmények, 1. forduló (a 64 közé jutásért):
férfiak:
  • Ruud (norvég, 3.)-Ramos (spanyol) 7:6 (7-1), 7:6 (11-9), 6:2
  • Davidovich Fokina (spanyol)-Hurkacz (lengyel, 7.) 7:6 (7-4), 6:4, 5:7, 2:6, 7:6 (10-8)
  • Basilashvili (georgiai, 22.)-Rosol (cseh) 6:7 (4-7), 7:6 (8-6), 3:6, 6:3, 6:3
  • Marterer (német)-Bedene (szlovén) 4:6, 7:5, 6:4, 7:5
  • Humbert (francia)-Etcheverry (argentin) 6:3, 3:6, 4:6, 6:3, 6:4
  • Mannarino (francia)-Purcell (ausztrál) 6:3, 7:6 (7-0), 4:6, 6:4
  • Vesely (cseh)-Coria (argentin) 6:3, 6:2, 7:6 (7-3)