Világelsők csapnak össze a női döntőben Miamiban

Frissítve 01/04/2022 - 09:46 GMT+2

A második helyen kiemelt lengyel Iga Swiatek és a japán Osaka Naomi jutott döntőbe a Miamiban zajló keménypályás tenisztorna női versenyében. A hétfőtől világranglista-vezető Swiatek a csütörtöki elődöntőben egy sima és egy szoros játszmában búcsúztatta az amerikai Jessica Pegulát.

Naomi Osaka | Tennis | Eurosport Player Feature

A francia nyílt bajnokság 2020-as győztese idén a dohai és az Indian Wells-i tornát is megnyerte, így sorozatban immár 16 győzelemnél tart. Swiatek hetedszer jutott döntőbe a WTA-sorozatban, eddigi mérlege öt siker és egy vereség.

A korábbi világelső Osaka 18 ászt szervált, miközben három szettben elbúcsúztatta az olimpiai címvédő svájci Belinda Bencicet. A japán teniszezőnek ez lesz a 11. döntője, eddig hétszer nyert, háromszor kikapott.