Ad
Élő
Élő frissítések

US Open élőben - Nadal, Alcaraz, Swiatek, Rublev a pályán, elkelnek az utolsó negyeddöntős helyek

Frissítve 06/09/2022 - 00:42 GMT+2

Főcím

Live comment icon
Ha valaki reggel megkérdezi, hogy megérdemelten nyert-e Tiafoe, ezt a videót mutassátok meg neki!

Olyan kontraejtést kapott Nadal, hogy pislogni sem volt ideje, már kettőt pattant a labda

Így néz ki, amikor valaki nem hiszi el, hogy Nadalt legyőzve negyeddöntős a US Openen

A nap meglepetése: Tiafoe 6:4, 4:6, 6:4, 6:3-ra legyőzte Rafael Nadalt!
Itt az inverz Kyrgios! Amíg az ausztrál átvágtázott Medvedev térfelére tegnap, Nadal most fogta magát, és lesétált a pályáról, amíg Tiafoe még játszott tovább.

Ilyet se sűrűn látunk Nadaltól: elindult törölközni, amikor még játékban volt a labda

Swiatek már most történelmet írt a US Openen, és ki tudja, hol van még a vége.
A világelső Iga Swiatek három szettben legyőzte a német Jule Niemeiert hétfőn az amerikai nyílt teniszbajnokság női tornájának nyolcaddöntőjében, ezzel pályafutása során először jutott be a legjobb nyolc közé a US Openen.
Az első helyen kiemelt lengyel játékos az első játszmát elveszítette, azt követően viszont javult a játéka, és bár a második szettben nagyobb küzdelemben tudott kiegyenlíteni, a harmadikban már nagyon simán, 6:0-ra nyert, így 2 óra 24 perc alatt a továbbjutást ünnepelhette.
Swiatek az első lengyel teniszezőnő, aki negyeddöntős a US Openen, ellenfele az elődöntőbe kerülésért pedig a hazai közönség előtt szereplő Jessica Pegula lesz.
Eredmény, női egyes, nyolcaddöntő:
  • Swiatek (lengyel, 1.)-Niemeier (német) 2:6, 6:4, 6:0
  • Pegula (amerikai, 8.)-Kvitova (cseh, 21.) 6:3, 6:2

US Open: Swiatek - Niemeier - a mérkőzés legjobb pillanatai

TIAFOE - NADAL 6:4, 4:6, 6:4
2-1-re vezet az amerikai srác, elképzelhető, hogy maratoni meccsnek nézünk elébe.
Gálfi nem jutott negyeddöntőbe párosban.
Gálfi Dalma, oldalán az amerikai Bernarda Perával két szettben vereséget szenvedett hétfőn a hazai közönség előtt szereplő Caty McNally és Taylor Townsend duójától az amerikai nyílt teniszbajnokság női páros versenyének nyolcaddöntőjében.
A magyar teniszező és partnere az első játszmában kiegyenlített csatát vívott a rivális kettőssel, amely viszont adogatóként és fogadóként is jobban teljesített Gálfiéknál, így 44 perc alatt előnybe került.
A folytatásban McNally és Townsend a játék döntő elemeiben ismét felül tudott kerekedni az ellenfélen, s Gálfiék kettős hibái, valamint eredménytelen fogadójátéka lehetővé tette az amerikai duónak, hogy 38 perc alatt bebiztosítsa továbbjutását. A mérkőzés 1 óra 22 percig tartott.
Gálfi egyesben múlt pénteken a 18. helyen kiemelt orosz Veronyika Kugyermetovával szemben búcsúzott, és nem jutott a 16 közé.
Eredmény, női páros, nyolcaddöntő:
  • Caty McNally, Taylor Townsend (amerikai)-Gálfi Dalma, Bernarda Pera (magyar, amerikai) 6:4, 6:4
(MTI)
VICTORIA AZARENKA - KAROLÍNA PLÍŠKOVÁ (3. MÉRKŐZÉS)
Az idei US Opent megelőzően Azarenka és Plíšková szezonja is csalódás volt, kettejük közül azonban valaki ott lesz a legjobb nyolc között, amit a torna előtt valószínűleg mindketten aláírtak volna. Nem mintha nagy szenzáció lenne a hirtelen formajavulásuk, jártak már a US Open döntőjében (Azarenkához számos legendás döntős meccs fűződik), és rendre jól teljesítenek az észak-amerikai kemény pályás szezonban.
Az egymás elleni mérleg is kiszámíthatatlan találkozót vetít előre, ugyanis négy-négy alkalommal győzték el a másikat, a meccsek többsége pedig három szettben dőlt el. Talán a borítás jobban kedvez Plíšková nagy adogatásainak, de ha nem tud elegendő olcsó pontot szerezni a szervái mögött, és Azarenka hosszabb labdamenetekre tudja kényszeríteni, akkor a fehérorosz győzelmi esélyei nőnek meg jelentősen.
Ha a 20E buszon a telefonjáról is a US Opent követő kedves nézőnk erre jár, ezúton is üdvözöljük, jó választás volt az Eurosport Player! :)
Hát ez mennyire gyönyörű volt?

Nadal bődületes mentései is kevesek voltak, Tiafoe leheletfinom pontjától megőrült a hazai közönség

Gálfi Dalma és Bernarda Pera párosa kikapott a McNally-Townsend kettőstől két szettben.
SWIATEK - NIEMEIER 2:6, 6:4, 6:0
Ismét kinyitott Iga péksége, egy 6-0-ás szettel zárja le a mérkőzést, így készülhet a Jessica Pegula elleni negyeddöntőjére!
Ne feledjétek, a Kyrgios-Kokkinakis bulipáros is játszik ma!
SWIATEK - NIEMEIER 2:6, 6:4, 5:0
A teljesen leeresztett Neimeier adogat, kétszer már elveszítette, úgyhogy a kérdés már igazából csak annyi, hogy sikerül-e elkerülnie a bagelt. Swiatek nem annyira simán, de minden bizonnyal ott van a negyeddöntőben.

TIAFOE - NADAL 6:4 4:6
Tiafoe kettős hibával bukja el az adogatását, Nadal kiegyenlít.
SWIATEK - NIEMEIER 2:6, 6:4, 4:0
A világelső megrázta magát, a harmadik szettben visszajött a szervája is.
SWIATEK - NIEMEIER 2:6 6:4
Döntő szettre hozta a meccset a világelső, közel két órája játszanak.
SWIATEK - NIEMEIER 6:6 5:4
Egy órája tart a második szett a Swiatek-Niemeier meccsen, a világelső 5:4-re vezet, de a német lány adogat.
Nadal egy kicsit hosszúra nyújtja a mosdószünetet (8:30 perc)
TIAFOE - NADAL 6:4
Nadal ismét elveszítette az első szettet - a Hijikata és a Fognini elleni találkozón is így kezdett, de azokon végül nem engedett át többet az ellenfélnek. Vajon Tiafoe-nak sikerül nyerni még egyet?