A világelső mindössze 67 percet töltött az első fordulóban, és már robogott is tovább

Frissítve 30/08/2022 - 19:29 GMT+2

Iga Swiatek számára nem volt 100%-ig zökkenőmentes a rajt a 2022-es US Openen: a Jasmine Paolini elleni mérkőzésének első szettje kicsit döcögősre sikerült, de a második már nagyon meggyőző volt. Az első helyen kiemelt játékos 6-3 6-0-ra legyőzte olasz ellenfelét. A második fordulóban Swiatek a Sloane Stephens-Greet Minnen meccs győztesével találkozik majd.

Swiatek - Paolini - US Open - a mérkőzés legjobb pillanatai

Az első helyen kiemelt Iga Swiatek erős teljesítményt nyújtva, 6-3 6-0-ra, két sima szettben lépett túl Jasmine Paolinin, és ezzel bejutott a US Open második fordulójába.
Swiatek, a világranglista első helyezettje meggyőző játékot mutatva jutott túl az első fordulón, bár az első szettben azért még úgy tűnhetett, hogy nagyon jó játékkal lehet esélye olasz ellenfelének is. Nem így lett.

"Azt hiszem, megtaláltam a ritmusomat, és egy kicsit jobban megfuttattam őt [Paolinit]" - mondta Swiatek a mérkőzés után.
"Jobban ki akartam használni a szögeimet, és azt hiszem, ez elég jól sikerült."
"Nagyon szeretek ilyen első meccseket játszani, mert [ezek] jó tesztek számomra. Megtalálom a ritmusomat. Az elmúlt néhány tornát bye-okkal kezdtem, szóval nagyszerű, amikor játszhatok néhány meccset! Kiegyenlített helyzetből indulunk, és ki tudom próbálni, amit az edzéseken gyakoroltunk."
Swiatek a következő fordulóban a Greet Minnen-Sloane Stephens meccs győztesével találkozik majd.