Gálfi Dalma nem bírt top 20-as ellenfelével, a 32 között búcsúzott a US Openen

Frissítve 02/09/2022 - 21:13 GMT+2

Gálfi Dalma számára a 3. fordulóban véget ért a US Open az egyesek között, miután két sima szettben, 6:2, 6:0-ra legyőzte őt a világranglista 18. helyén álló Veronika Kudermetova. Gálfinak így is ez volt a legjobb szereplése Grand Slam-tornán, a felnőttek között először jutott be a legjobb 32 közé.

Gálfi Dalma nem bírt esélyesebb riválisával, egyéniben kiesett a US Openen

Gálfi Dalma vereséget szenvedett Veronika Kudermetovától a női egyes harmadik fordulójában, így nem jutott a legjobb 16 közé az amerikai nyílt teniszbajnokságon.
A világranglista 91. helyezettje 48 perces mérkőzésen maradt alul pénteken a 18. helyen kiemelt orosz ellenfelével szemben.
A New York-i tornán 2015-ben juniorbajnok magyar játékos a felnőttek között először jutott el a harmadik fordulóig Grand Slam-tornán.