Kiesett az utolsó magyar, Gálfi Dalma párosban is búcsúzott a US Opentől

Publikálva 05/09/2022 - 23:00 GMT+2

Gálfi Dalma, oldalán az amerikai Bernarda Perával két szettben vereséget szenvedett hétfőn a hazai közönség előtt szereplő Caty McNally és Taylor Townsend duójától az amerikai nyílt teniszbajnokság női páros versenyének nyolcaddöntőjében.

Gálfi nem jutott negyeddöntőbe párosban.
A magyar teniszező és partnere az első játszmában kiegyenlített csatát vívott a rivális kettőssel, amely viszont adogatóként és fogadóként is jobban teljesített Gálfiéknál, így 44 perc alatt előnybe került.
A folytatásban McNally és Townsend a játék döntő elemeiben ismét felül tudott kerekedni az ellenfélen, s Gálfiék kettős hibái, valamint eredménytelen fogadójátéka lehetővé tette az amerikai duónak, hogy 38 perc alatt bebiztosítsa továbbjutását. A mérkőzés 1 óra 22 percig tartott.
Gálfi egyesben múlt pénteken a 18. helyen kiemelt orosz Veronika Kudermetovával szemben búcsúzott, és nem jutott a 16 közé.
Eredmény, női páros, nyolcaddöntő:
  • Caty McNally, Taylor Townsend (amerikai)-Gálfi Dalma, Bernarda Pera (magyar, amerikai) 6:4, 6:4