Kyrgios kiejtette a US Open címvédőjét

Publikálva 05/09/2022 - 09:35 GMT+2

A 23. helyen kiemelt ausztrál Nick Kyrgios kiejtette az elsőként rangsorolt, címvédő orosz Daniil Medvedevet az amerikai nyílt teniszbajnokságon.

Kyrgios már a legjobb 16 között leszállította a világelső Medvedevet

A vasárnapi nyolcaddöntős találkozón Kyrgios az első játszmában rövidítést követően került szettelőnybe, majd a folytatásban Medvedev egyenlített. Utána azonban az ausztrál akarata érvényesült, és egy, illetve két brékkel magabiztosan hozta a következő két játszmát. A mérkőzés 2 óra 56 percig tartott.
A két játékos ötödször mérkőzött meg egymással, Kyrgios negyedszer bizonyult jobbnak.
A világranglistán 25. ausztrál negyedszer - a US Openen először - jutott nyolc közé Grand Slam-tornán. A következő körben is orosz riválissal, a 27. kiemelt Karen Hacsanovval találkozik.
Medvedev veresége azt is jelenti, hogy a torna után váltás lesz a világranglista élén.
Eredmények, nyolcaddöntő:
férfi egyes:
Kyrgios (ausztrál, 23.)-Medvedev (orosz, 1.) 7:6 (13-11), 3:6, 6:3, 6:2
Hacsanov (orosz, 27.)-Carreno Busta (spanyol, 12.) 4:6, 6:3, 6:1, 4:6, 6:3
korábban közölt vasárnapi eredmények:
Ruud (norvég, 5.)-Moutet (francia) 6:1, 6:2, 6:7 (4-7), 6:2
Berrettini (olasz, 13.)-Davidovich Fokina (spanyol) 3:6, 7:6 (7-2), 6:3, 4:6, 6:2