Listáztuk a US Open 10 legnagyobb meglepetését.

Maxime Cressy- [9] Pablo Carreno Busta, 5:7, 4:6, 6:1, 6:4, 7:6 (férfi 1. forduló)

Az amerikai közönség támogatásával a világranglista 151. helyezettje, a 24 éves Maxime Cressy 3 óra 33 perces csatában, öt szettben kiejtette a 2020-as elődöntőst a nyitó körben. Pablo Carreno Bustának három meccslabdája is volt a döntő szett tiebreakjében; a világranglista 12. helyezettje az utolsó két US Open-meccsét két játszmás előnyről veszítette el.
Tenisz
Federer: "Kivételes volt, amit Djokovic idén művelt"
6 ÓRÁJA

Carreno Busta - Cressy - US Open

Sloane Stephens-[21] Coco Gauff, 6:4, 6:2 (női 2. forduló)

Nevezhetjük-e meglepetésnek, ha a US Open 2017-es bajnoka idén is győz egy meccsen? Előzetesen úgy tűnt, hogy Coco Gauff - a női mezőnyben a legmagasabban rangsorolt amerikai - a közelmúltbeli formája alapján előnyben van Sloan Stephensszel szemben, mivel a Roland Garroson és Wimbledonban is eljutott a második hétig.
Ezen az estén azonban Stephens bebizonyította, hogy még mindig nagyon jó teniszre képes, 78 mérföld/órás tenyeresekkel és azzal a védekezés-támadás játékkal, amellyel négy évvel ezelőtt Grand Slamet nyert New Yorkban.

Gauff - Stephens - US Open

Frances Tiafoe-[5] Andrey Rublev, 4:6, 6:3, 7:6, 4:6, 6:1 (férfi 3. forduló)

Andrey Rublev önbizalommal telve utazott a US Openre. Az előző héten a Cincinnati Masters döntőjébe jutott, és ami talán még ennél is fontosabb, öt próbálkozás után először végre legyőzte orosz honfitársát, Daniil Medvedevet.
De az Arthur Ashe Stadion reflektorai alatt Frances Tiafoe elkötelezte magát, hogy előrébb lép - és bemutatót tart. A hajnali 2:14-ig tartó mérkőzésen az amerikai 52-szer lépett a hálóhoz, 24 ászt szervált és 70 nyerőt ütött, hogy hazaküldje régi barátját, akivel még junior korukban játszottak.

Frances Tiafoe

Shelby Rogers-[1] Ashleigh Barty, 6:2, 1:6, 7:6 (női 3. forduló)

Shelby Rogers 0-5-ös mérleggel rendelkezett a 2021-es wimbledoni bajnok, ausztrál Ashleigh Barty ellen, ebből három vereséget csak idén szenvedett el. De ahogyan a 2020-as US Openen Petra Kvitova ellen, úgy New Yorkban is megtalálta a varázslatot - és a változatosságot - az amerikai, aki a harmadik szettben 2:5-ről dupla brékhátrányt ledolgozva megszerezte élete első győzelmét a világranglista első helyezettje ellen.

Ash Barty és Shelby Rogers

Jenson Brooksby-[21] Aslan Karatsev, 6:2, 3:6, 2:6, 6:3, 6:3 (férfi 3. forduló)

Aslan Karatsev tud egy-két dolgot a meglepetésekről: a világranglista 114. helyezettje az év elején, selejtezősként sokkolta a 8. helyen kiemelt Diego Schwartzmant, a 20. helyen kiemelt Felix Auger-Alliassime-ot és a 18. helyen kiemelt Grigor Dmitrovot is az Australian Openen az elődöntőig vezető útján.
A Flushing Meadowsban kiemeltként induló Karatsev megízlelhette a saját receptjét, mivel a fiatal, feltörekvő amerikai és a világranglista 99. helyén álló Jenson Brooksby kihasználta unortodox stílusát - és a szurkoló közönséget -, hogy megszerezze eddigi legnagyobb győzelmét egy major tornán... eddig.

Brooksby - Karatsev - US Open

Carlos Alcaraz-[3] Stefanos Tsitsipas, 6:3, 4:6, 7:6, 0:6, 7:6 (férfi 3. forduló)

Stefanos Tsitsipas és New York: nem egy szerelmi történet. A 23 éves görög játékos még a legerősebb szezonja közepén sem talált utat a harmadik körön túlra Flushing Meadowsban. (Legalább ezúttal, ellentétben a 2020-as évvel, nem pazarolt el hat meccslabdát.)
De minden elismerést meg kell adni a világranglista 55. helyén álló Carlos Alcaraznak, aki az Arthur Ashe Stadionban nyújtott szenzációs teljesítményével a harmadik szettben két brékhátrányt, a negyedikben pedig egy 0:6-ot követően ötödik szett tie-breakben legyőzte az idei Garros döntősét.
A 18 éves spanyol lett a legfiatalabb férfi játékos, aki top 3-as ellenfelet tudott legyőzni egy majorön Michael Chang óta, aki 17 esztendősen a világelső Ivan Lendlt és a világranglista-harmadik Stefan Edberget is elintézte az 1989-es francia nyílt teniszbajnokságon.

Ilyen látványos labdamenettel kezdett be Tsitsipas és Alcaraz

Botic van de Zandschulp-[11] Diego Schwartzman, 6:3, 6:4, 5:7, 5:7, 6:1 (férfi nyolcaddöntő)

A holland selejtezős Botic Van De Zandschulp 15 ásszal és 55 nyerőt ütött, és kiejtette Diego Schwartzmant, aki korábban 2017-ben és 2019-ben is bejutott a US Open negyeddöntőjébe. Az argentin remélte, hogy 2021-ben is folytathatja páratlan évi tendenciáját, és a meccs közepén megpróbált visszajönni, de végül nem jött össze: az ötödik szettben a szokásosan mesterien fogadó Schwartzman mindössze öt pontot szerzett ellenfele fölényesen hozott adogatójátékaiban.

Botic van de Zandschulp

Leylah Fernandez sorozatban négy jelenlegi, vagy korábbi top 10-es játékost győzött le menetelése során (a harmadik körben, a nyolcaddöntőben, a negyeddöntőben és az elődöntőben)

A 19 éves Leylah Fernandez - a világranglista 73. helyezettje - élete első Grand Slam-döntőjébe jutásáért kemény háromszettes mérkőzéseket vívott a címvédő és 3. helyen kiemelt Naomi Osakával a harmadik fordulóban.
A háromszoros GS-bajnok és 16. helyen kiemelt Angelique Kerber ellen a 16 között. A 2019-es elődöntős és 5. helyen kiemelt Elina Svitolinával szemben a negyeddöntőben, valamint a 2. helyen kiemelt Aryna Sabalenka ellen az elődöntőben.
Valószínűleg ez a torna az utolsó alkalom, amikor bárki elmondhatja, hogy a 19 éves kanadai felfordulást okozott. Mélyre ásott, hogy megmutassa a teniszvilágnak, pontosan mire képes.

Leylah Fernandez

Emma Raducanu legyőzött minden vele szembejövőt (első forduló, második forduló, harmadik forduló, nyolcaddöntő, negyeddöntő, elődöntő, finálé)

A 2021-es US Open-bajnok Emma Raducanu nem járt azon az úton, amelyen ellenfele, Fernandez bejutott a döntőbe. De ki gondolta volna, hogy a Top 100-on jóval kívül rangsorolt 18 éves brit lány lesz a valaha volt első selejtezős, aki major-győzelmet arat, ráadásul ilyen hatékonyan, hiszen minden mérkőzését szettveszteség nélkül nyerte a magasabban rangsorolt ellenfelei (köztük a 11. helyen kiemelt Belinda Bencic és a 17. pozícióban rangsorolt Maria Sakkari) ellen?

Egy ásszal írt történelmet Emma Raducanu

Daniil Medvedev- [2] Novak Djokovic [1] 6:4, 6:4, 6:4 (férfi döntő)

Az, hogy a 2. kiemelt legyőzte az elsőt, nem tűnik nagy meglepetésnek. De vajon hányan számítottak erre az eredményre? A Ravasz, az Agy és egy füstölgő puskacső egyszemélyes megtestesítőjének, Daniil Medvedevnek jár a dicséret, aki a közönséggel és a történelemmel szemben is látványosan adogatott, kihasználta ellenfele idegességét, és általában véve is felülmúlta az idén GS-tornákon addig veretlen, a naptári Grand Slamre törekvő Djokovicot.