Udvardy Panna a negyeddöntőben búcsúzott

Eurosport Magyarország

Frissítve 13/05/2022 - 15:08 GMT+2

Az ötödik kiemelt Udvardy Panna kiesett a negyeddöntőben a Karlsruhéban zajló, 125 ezer dollár (45 millió forint) összdíjazású salakpályás női tenisztornán.

Udvardy Panna (Fotó: Hungarian Tennis/Facebook)

Fotó: facebook

A világranglista 84. helyezettje - aki csütörtökön 6:1, 6:0-ra kiütötte a román Mihaela Buzarnescut - pénteken az egyiptomi Majar Serif ellen lépett pályára, akit tavaly legyőzött a budapesti versenyen.
Második találkozójukat is a kaposvári teniszező kezdte jobban, ám a 62. helyen álló rivális 0:2-ről 4:2-re fordított, majd hamarosan szettelőnybe került.
A folytatásban egy-egy brékkel jutottak el a rövidítésig, közben a 23 éves magyarnak 6:5-nél fogadóként szettlabdája volt. A tie-breakben fej fej mellett haladtak a felek, aztán 5-5 után a második kiemelt afrikai két nyert labdamenettel lezárta a meccset, amely 1 óra 46 percig tartott.
A németországi challenger-verseny negyeddöntőjében a délután folyamán még két top 100-as magyar lesz érdekelt: a harmadik kiemelt Bondár Annára (69.) a hazai közönség előtt szabadkártyával szereplő Eva Lys (251.), míg a hetedikként rangsorolt Gálfi Dalmára (92.) az elsőként rangsorolt belga Alison Van Uytvanck (60.) vagy a német Anna-Lena Friedsam (249.) vár majd.