Murray esélyt kap a címvédésre, párosban is indul Tokióban

Publikálva 24/06/2021 - 22:24 GMT+2

A britek háromszoros Grand Slam-bajnoka negyedik olimpiáján vehet részt.

Andy Murray és az olimpiai arany 2016-ban

Bekerült a brit olimpiai csapatba, így megvédheti ötkarikás bajnoki címét a teniszező Andy Murray.

A kétszeres aranyérmes játékos - aki pályafutása negyedik olimpiájára készülhet - a brit szövetség döntése értelmében az egyes mellett párosban is ott lesz a mezőnyben, utóbbiban Joe Salisbury társaként.
A 34 éves korábbi világelső Murray elmondta, hatalmas megtiszteltetés számára, hogy pályára léphet Tokióban, és pályafutása egyik fénypontja volt, hogy öt éve Rio de Janeiróban zászlóvivőként vezethette a brit csapatot a megnyitón.
A wimbledoni füves pályás torna hétfői rajtjára készülő Murray jelenleg csak 119. a világranglistán, mivel makacs csípősérülése és műtétei miatt 2018 óta mindössze 21 tornán játszott. Idén eddig három ATP-viadalon indult, ezeken két mérkőzést nyert.
A háromszoros Grand Slam-tornagyőztes teniszező a londoni olimpia fináléjában a svájci Roger Federert három, a riói döntőben az argentin Juan Martín Del Potrót négy játszmában győzte le, emellett 2012-ben vegyes párosban - Laura Robson partnereként - szerzett egy ezüstérmet is.