Babosék esőszünet után elődöntősök a belgrádi tornán

Publikálva 19/05/2021 - 20:38 GMT+2

A magyar-orosz párost a győzelem kapujában érte az eső, de a visszatérés után gyorsan lezárták a mérkőzést.

Babos Tímea

Babos Tímea oldalán Vera Zvonarjovával bejutott az elődöntőbe a 235 ezer dollár (68 millió forint) összdíjazású belgrádi salakpályás női tenisztorna páros versenyében.

A második helyen kiemelt magyar-orosz duó szerdán 6:1, 4:2-re vezetett az orosz Natela Dzalamidze és Irina Hromacsova ellen, amikor esőszünet következett. A játékosok több mint két órát töltöttek az öltözőben, majd már csak négy gémre jöttek vissza, Babosék lezárták a meccset, és összesítve 68 perc alatt nyertek.
A négy között Babos és Zvonarjova a hazai közönség előtt szereplő, negyedikként rangsorolt Aleksandra Krunic, Nina Stojanovic duóval találkozik.
A szerdai nap további programjában - ha az időjárás nem szól közbe ismét - Jani Réka egyesben lesz érdekelt az orosz Anna Kalinszkaja elleni nyolcaddöntőben.
Eredmény, páros, negyeddöntő:
  • Babos Tímea, Vera Zvonarjova (magyar, orosz, 2.)-Natela Dzalamidze, Irina Hromacsova (orosz) 6:1, 6:4