Szetthátrányból fordítva döntős a világelső San Diegóban

Eurosport Magyarország

Publikálva 16/10/2022 - 09:56 GMT+2

A világelső lengyel Iga Swiatek döntőbe jutott a 758 ezer dollár (334 millió forint) összedíjazású San Diegó-i keménypályás női tenisztornán. Ellenfelére viszont még várni kell: a másik elődöntőt ugyanis elmosta az eső.

Iga Swiatek

San Diegó-i tenisztorna - Swiatek döntős, a második elődöntő félbeszakadt

A szombati elődöntőben Swiatek az első szettet elveszítette a negyedik helyen kiemelt amerikai Jessica Pegula ellen, végül azonban 2 óra 13 perc után győzelmet ünnepelhetett.
A másik elődöntőben az amerikaiak másik kedvence, Danielle Collins két játékra volt a továbbjutástól a horvát Donna Vekic ellen, amikor a mérkőzés - negyedszer, és immár végleg - félbeszakadt az eső miatt. A felek vasárnap folytatják.