Fucsovics a világelső ellen: a győzelem nem, egy jó meccs összejött, Djokovic győzelemmel tért vissza

Frissítve 02/11/2021 - 23:50 GMT+1

Párizsi tenisztorna - Fucsovics nagy csatában kapott ki Djokovictól.

Fucsovics Márton és Novak Djokovic

Fucsovics Márton kiélezett, háromjátszmás mérkőzésen maradt alul kedden a világelső Novak Djokoviccsal szemben a Párizsban zajló, 3 millió euró (1 milliárd forint) összdíjazású keménypályás férfi tenisztorna második fordulójában.

Fucsovics, aki hétfőn az első körben három játszmában az olasz Fabio Fogninit múlta felül, nem kezdte jól a mérkőzést, kifejezetten tompán teniszezett és gyorsan elveszítette szerváját, így a szeptemberi US Openen elveszített fináléja óta első egyes meccsét vívó szerb világelső 3:0-ra elhúzott. A folytatásban némileg koncentráltabbá vált a nyíregyházi játékos, ám továbbra is sokszor rontott, 2:5-nél pedig ismét elbukta az adogatójátékát, ezzel 38 perc alatt a szettet is.
A második felvonás sem indult biztatóan, a magyar sportoló ugyanis első szervajátékában ismét megremegni látszott, Djokovic bréklabdához jutott, ám Fucsovicsnak sikerült fordítania, majd rögtön ezután ő vette el riválisa szerváját. A brékelőny láthatóan megnyugtatta a 29 éves magyar teniszezőt, aki a folytatásban kiválóan adogatott és magabiztosan hozta szerváit, 5:4-nél semmire, ezzel 40 perc alatt egyenlített.

Fucsovics a levegőben, háttal, kerettel ütötte vissza Djokovic labdáját - óriási mázli, óriási pont

A harmadik szett a korábbiaknál jobban indult magyar szempontból, Fucsovics ugyanis simán hozta első szervajátékát, majd 1:1-nél megnyerte Djokovic adogatásának első két pontját. Innen viszont a szerb "sebességet" váltott és nem csupán saját, hanem Fucsovics következő adogatását is hozta. A magyar ugyanakkor nem adta fel és visszavette a szervát (2:3), ám a pihenő után ismét elbukta a sajátját (2:4), innen pedig már nem tudott visszajönni a meccsbe, így végül két óra játék után veszített.