Szetthátrányból fordított Zverev Monte-Carlóban

Eurosport Magyarország

Publikálva 15/04/2022 - 20:21 GMT+2

Alexander Zverev szetthátrányból fordított Jannik Sinner ellen, miután a negyeddöntőben 5:7, 6:3, 7:6 legyőzte olasz ellenfelét Monte-Carlóban. A torna második kiemeltjeként Zverev az elődöntőben a Tsitsipas - Schwartzman mérkőzés győztesével játszik majd a döntőbe jutásért.

Alexander Zverev

A második helyen kiemelt német Alexander Zverev pénteken három játszmában legyőzte a kilencedikként rangsorolt olasz Jannik Sinnert a Monte-Carlóban zajló 5,8 millió euró (2,2 milliárd forint) összdíjazású salakpályás férfi tenisztorna negyeddöntőjében.

Az olimpiai és ATP-világbajnok Zverev az első játszmában 4:1-re elhúzott, de Sinner innen fordított, és szettelőnyhöz jutott. A második játszmában az olasz brékelt először, de a német gyorsan rendezte sorait, és könnyedén egyenlítette ki szetthátrányát. A harmadik felvonásban - a másodikhoz hasonlóan - rögtön 1:1 után jött brékváltás, aztán a folytatásban még egyszer sikerült elvenniük egymás adogatógémjét. A döntés végül a rövidítésre maradt, amelyből Zverev jött ki jobban.
A mérkőzés 3 óra 8 percig tartott, a két játékos negyedik összecsapásán Zverev harmadszor nyert.