Cudar körülmények, szél, eső és tízen pár fok várta a játékosokat a 2020-as Roland Garros nyitónapján. A mérkőzések legalább annyira szóltak a körülményekhez való alkalmazkodásról, mint a teniszről. Eget verő szenzáció nem történt, de azért jó néhány kiemelt elbúcsúzott, mások mellett David Goffin, Konta Johanna, Borna Coric és Alex de Minaur is.

Emlékezetes mérkőzésen avatta fel a tétmeccsen ma először befedett Philippe Chatrier pályát Jannik Sinner. A 19 éves olasz tehetség a 11. kiemelt David Goffint verte viszonylag sima három szettben. Az év eleji rotterdami győzelmét követően második egymás elleni találkozójukon is legyőzte jóval rutinosabb ellenfelét. A belga eddig még csak szettet sem tudott fogni ellene. Sinner mérlege így 4-5 top 20-as játékosok ellen, ami egészen kiváló egy tizenéves teniszező esetében.
Következett a születésnapos Simona Halep, aki előbb egy tapogatózó, majd egy tükörsima játszmában legyőzte Sara Sorribes Tormót. A román lány tovább folytatta győzelmi sorozatát, zsinórban a 15 meccsén nem talált legyőzőre.
Roland-Garros
Jön a lábközötti-szezon, Mannarino gyorsan kettőt is bemutatott
01/06/2021 15:16
"Nagyon örülök a győzelmemnek" - mondta Halep. "A tornák eleje mindig nehéz. Én egy kicsit idegesen kezdtem ő pedig nem nagyon hibázott. Szerencsére megtaláltam a ritmust, egyre inkább kinyitottam a pályát, volt tehát egy B-tervem, ami szerencsére jól működött. Az pedig egy egészen kivételes dolog, hogy a Roland Garroson ünnepelhetem a szülinapomat. Élvezni akarom a torna minden percét, mert ez egy különleges verseny a számomra."
Némi meglepetésre az orosz Kamilla Rakhimova élete első főtáblás Grand Slam-meccsén legyőzte a US Openen nagyot menetelő Shelby Rogerst. Victoria Azarenka mérkőzése meglehetősen döcögősen indult a Suzanne Lenglenen. Ő alkalmazkodott azonban jobban a kifejezetten mostoha körülményekhez, így végül sima két szettben verte Dana Kovinicet. Venus Williams pedig kikapott attól az Anna Karolina Schmiedlovától, aki a 2015-ös US Open óta nem tudott meccset nyerni GS-főtáblán.
"Fúú, nem emlékszem pontosan, mióta nem nyertem már major-tornán, de elég régen" - mondta Schmiedlova. "Pedig általában jól játszom itt, csak valahogy nem tudom lezárni a meccseket, ezt a mait azonban most nagyon élveztem."
A franciák egyik kedvence, Caroline Garcia visszavágott a nem egészen két héttel ezelőtti vereségért a 17. kiemelt Anett Kontaveitnek. Garcia soha nem vert még meg a Garroson ennyire előkelő helyen rangsorolt játékost.
A nap egyik első ötszettesét a korábbi US Open-döntős Kei Nishikori és Dan Evans vívták. A győzelmet végül a japán szerezte meg 3 óra 49 percnyi játék után, döntő szett 6:4 arányban. Nishikori, aki a nyáron átesett a koronavíruson korábban háromszor már eljutott a legjobb nyolcig a Garroson. A következő körben az olasz Stefano Travagliával játszik.
Meglepetésre szintén öt szettbe bonyolódott és majdnem ki is esett a 27. helyen kiemelt Taylor Fritz. A cseh GS-újonc Thomas Machac szorongatta meg az amerikait, aki végül 6:3-ra behúzta a döntő játszmát és továbbjutott.
Kihullott azonban a US Openen negyeddöntőt játszó, Tsitsipast verő Borna Coric. A fiatal horvátot Gombos Norbert verte négy szettben. Nem tudott azonban még csak játszmát sem fogni Alex de Minaur. A New Yorkban szintén a legjobb nyolcig jutó ausztrálnak ugyan nem a salak a kedvenc borítása, Cecchinatónak pedig nagyon is az, azért a 6:0-ás harmadik szett egy kicsit nehezen értelmezhető.
Volt két meccs is, melyet a játékosok egy maratoni döntő játszmával tudtak csak lezárni. Jeremy Chardy ötödik szett 10:8-ra kapott ki a fiatal osztrák Jurij Rodinovtól. Ennél is tovább nyüstölte egymást két argentin, Juan Ignacio Londero és Federico Delbonis. Előbbi végül 14:12 arányban fölülkerekedett, és továbbjutott a második fordulóba.
Sokan készültünk rá, a várva várt küzdelem azonban elmaradt a Stan Wawrinka-Andy Murray-derbin. A svájci túl jó volt, kellőképpen koncentrált, a skóttal kapcsolatban pedig konstatálhattuk, hogy nem tart (még) ott, hogy felvegye a versenyt legjobbakkal. Sima háromban Wawrinka ment tovább.
Az amerikai szupertehetség Coco Gauff sima két szettben lehozta élete első főtáblás Garros-meccsét, ráadásul nem is akárki, hanem a tavalyi elődöntős Konta Johanna ellen. A 2018-as párizsi junior bajnok 1 óra és 41 perc alatt verte a kilencedik kiemeltet, és játszhat a selejtezős olasz Martina Trevisan ellen a következő fordulóban.
Edzőmeccsnek is beillő mérkőzésen jutott tovább a hétfőn még Rómában döntőt játszó Diego Schwartzman. Az argentin mindössze négy gémet vesztett a nemrég Kitzbühelben tornát nyerő szerb Miomir Kecmanovic ellen. Kicsit rozsdás kezdés után Alexander Zverev is továbbment. Egy szoros és két simább játszmában verte az osztrák Dennis Novakot.
Az első játéknap teljes eredménysorát ITT találjátok.
"Nem lehetsz mindig elégedetlen, amiért a szomszédodnak nagyobb a háza"- válaszolta Nadal a Grand
13/10/2020 14:34