Swiatek hetedszer is legyőzte Gauffot

Frissítve 07/06/2023 - 17:02 GMT+2

A világelső Iga Swiatek a tavalyi fináléhoz hasonlóan két sima szettben legyőzte Coco Gauffot a francia nyílt teniszbajnokság női negyeddöntőjében.

Roland Garros 2023 : Swiatek Iga vs Gauff Coco Match Point

A címvédő lengyel kiválóság egy éve 6:1, 6:3-ra nyert, ezúttal pedig összesen hat gémet vesztett, és 7-0-ra javította mérlegét amerikai riválisa ellen úgy, hogy a floridai tinédzser eddig még szettet sem nyert ellene.
A 22 éves, háromszoros Grand Slam-bajnok Swiatekre az elődöntőben Beatriz Haddad Maia vár, aki fordulatos meccsen verte a tavaly wimbledoni és US Open-döntős tunéziai Ons Jabeurt. Ezzel a 27 éves, 2019-ben doppingért tíz hónapra eltiltott Haddad Maia lett az első brazil nő 1968 óta, aki GS-elődöntőbe került.
A balkezes dél-amerikai teniszező vívta a nyolcaddöntőben az év eddigi leghosszabb női mérkőzését, amikor 3 óra 51 perc alatt gyűrte le 6:7, 6:3, 7:5-re a spanyol Sara Sorribes Tormót.