Berrettini negyeddöntős Rioban

Eurosport Magyarország

Frissítve 19/02/2022 - 11:57 GMT+1

Az olasz játékos a nyolcaddöntőben Thiago Monterot győzte le 6:4, 6:7, 6:3-ra. Ellenfele a negyeddöntőben a spanyol Carlos Alcaraz lesz, aki Federico Delbonist verte meg két szettben 6:4, 7:6-ra.

Matteo Berrettini

Negyeddöntőbe jutott az elsőként rangsorolt Matteo Berrettini az 1,8 millió dollár (573 millió forint) összdíjazású Rio de Janeiró-i salakpályás férfi tenisztornán.

Az olasz játékos a brazil Thiago Monteirót múlta felül három szettben.
Eső miatt felborult a pénteki program, az utolsó nyolcaddöntős összecsapás, az argentin Federico Delbonis és a spanyol Carlos Alcaraz mérkőzése utóbbi 5:4-es vezetésénél félbeszakadt, a negyeddöntős meccseket pedig szombatra kellett áthelyezni.
Később Alcaraz két szettben győzött, ezzel utolsóként biztosította a helyét a legjobb nyolc között, ahol Berrettinivel csap majd össze az elődöntőért.