Fritz megküzdött a nyolcaddöntőért, kiesett Ruud legyőzője Tokióban

Frissítve 05/10/2022 - 19:17 GMT+2

A harmadik helyen kiemelt amerikai Taylor Fritz nyolcaddöntőbe jutott a 2,1 millió dollár (900 millió forint) összdíjazású keménypályás tokiói férfi tenisztorna szerdai játéknapján.

ATP Tokió: A Fritz - Duckworth mérkőzés legjobb pillanatai

Tokiói tenisztorna - Fritz nyolcaddöntős, Martinez bravúros fordítása

A torna első fordulójában Fritz (a világranglista 11. helyezettje) három szettben verte az ausztrál James Duckworth-t (109.), aki az első és a harmadik játszmában sem bizonyult egyenrangú partnernek, a másodikat viszont rövidítésben megnyerte. Az összecsapás 1 óra 47 percig tartott.
Két spanyol játékos nyolcaddöntőjében Jaume Munar - aki az első fordulóban az elsőként rangsorolt norvég Casper Ruudot búcsúztatta - 6:4, 3:0-s vezetés után kapott ki Pedro Martineztől. Utóbbi a folytatásban 12 gémet nyert, miközben csak egyet bukott el. Martinez negyeddöntős ellenfele a dél-koreai Kwon Soonwoo lesz.

ATP Tokió: A Martinez - Munar mérkőzés összefoglalója