Pont ilyen meccsek kellenek Djokovicnak

Frissítve 19/04/2018 - 13:19 GMT+2

Novak Djokovicnak nem kevesebb, mint tíz mérkőzéslabdára volt szüksége ahhoz, hogy bejusson a Monte-Carlo Masters harmadik fordulójába

Novak Djokovic

A szerb 7:6(2), 7:5 arányban verte Borna Coricot egy olyan meccsen, amilyenből jó sokra lesz szüksége az elkövetkezendő hetekben ahhoz, hogy visszatérhessen korábbi önmagához.
Az első két meccslabda 5:3-as vezetésénél, Coric adogatásánál adódott a korábbi világelső számára. Miután ezek kihasználatlanul maradtak, eltékozolt további hetet (!), amikor 5:4-nél a továbbjutásért adogatott. Ebben a gémben 40-0-je is volt, azonban fonák rontásai következtében képtelen volt lezárni a mérkőzést.
Ezt követően a horvát break-labdához jutott, ám ezt Nole egy ásszal hárítani tudta. Hamarosan ismét egy Djoko-meccslabda következett, valamint egy újabb fonák rontás. Ezek után adódott még jó néhány további lehetőség a szerb előtt, ám ezekkel rendre nem tudott élni, és, ahogy az lenni szokott, végül az ellenfél breakelt, és kiegyenlített a játszmán belül.

Novak Djokovic à Monte-Carlo

A következő gémben aztán fogadóként már jól muzsikált Djokovic, és visszavette az elvesztett szervagémet, majd adogatóként, a tizedik meccslabdát végre kihasználva továbbjuttatta magát a harmadik fordulóba. Szép jelenet volt, amikor Nole a hálónál átölelte Bornát.
"Láttam, amikor kijött a pályára, hogy igazán hisz abban, hogy megnyerheti ezt a meccset. Igazi kemény ütközet volt ez köztünk" - mondta a szerb, akinek a következő ellenfele Dominic Thiem lesz majd. "Persze korábban is lezárhattam volna már a meccset, mégis nagyszerű volt, hogy újra meg kellett birkóznom ezekkel az érzelmekkel. Természetesen óriási meccshiánnyal küzdök jelenleg."
Hogy levegyen egy kis nyomást a könyökéről, Djokovic egy, a korábbinál könnyebb ütőre váltott.
"Apróbb változtatásokat hajtottunk végre, melyek azonban a mi sportágunkban nagyon is jelentősek. Az új ütővel nagyobb erőt tudok kifejteni, elsősorban az adogatásoknál."
Thiem és Djokovic tavaly a Garroson meccseltek egymással legutóbb. Azt a találkozót az osztrák nyerte sima három szettben, a korábbi öt mérkőzésük azonban a szerb sikerével zárult.

Novak Djokovic balayé par Dominic Thiem

"Dominic ott van a világ három legjobb salakosa között jelenleg. Tiszteletlenség vele, és az ő teniszével szemben, ha valaki már a Nadal elleni lehetséges meccsen gondolkodik" - mondta Nole arra utalva, hogy kőkemény meccs várható közte és Thiem között, és korántsem biztos, hogy egyáltalán létrejön a Djokovic-Nadal derbi.
És, hogy miért profitálhatott nagyon sokat a szerb a Coric elleni meccsből, és, hogy miért kellene még neki sok ilyen? Egyfelől ugye egy minőségi ellenféllel játszott, aki ráadásul különösen jó formában volt az elmúlt hetekben. Másrészt egy szoros meccs volt, ahol, bár sokat hibázott a kulcspillanatokban, valahogy mégis a maga javára tudta fordítani a mérkőzést.

Ez ismerős érzésekkel töltheti őt el, újra megérezheti ugyanis azt, hogy nem csak akkor győzhet, ha nyilvánvalóan jobb, mint az ellenfél, hanem akkor is, ha így vagy úgy, de megold nehéz helyzeteket. Az ilyen meccsek mind-mind boostolják az önbizalmát. Ezektől érezheti istenigazából, hogy újra él a pályán.
Hasonlóra számíthat Thiem ellen is. Mivel az osztrák is sérülésből jön vissza, ő sincs még csúcsformában, ugyanakkor kellőképpen erős ahhoz, hogy komoly feladat elé állítsa Djokót.
A szerb valószínűleg egy hosszú, szűken megnyert meccsel járna a legjobban. Egy olyannal, mely fizikálisan és mentálisan is keményen tesztelné őt, és, melynek végén ráadásként ismét megérezhetné a győzelem ízét.