Tenisz a párizsi olimpián: magyarok, búcsúzó sztárok, nagy hiányzók és a spanyol szuperduó

Párizs 2024 - Több szempontból is emlékezetes mérkőzések várhatók a párizsi olimpia tenisztornáján, amelynek az 1891-ben létesült Roland Garros ad otthont.

Így nyerte meg az olimpiai döntőt Alexander Zverev

Videó forrása: Eurosport

Fucsovics-Nadal a Garroson, Djokovic teljessé teheti gyűjteményét
A magyarok sorsolása már önmagában beszédtémát szolgáltathat, mivel a pénteken kiutazó Fucsovics Márton a 22-szeres Grand Slam-bajnok Rafael Nadal ellen kezd. A 32 éves nyíregyházi játékos a "három nagy" közül Roger Federerrel és Novak Djokoviccsal is többször összecsapott, de a spanyolok 14-szeres Garros-győztesével éppen az ötkarikás játékokon találkozik először. Az már csak "hab a tortán", hogy a továbbjutóra minden bizonnyal a 24-szeres Grand Slam-tornagyőztes Novak Djokovic vár a 32 között.
A mezőny másik magyarja, az Umagban csütörtökön búcsúzott Marozsán Fábián a francia Ugo Humbert-rel találkozik, szintén vasárnap.
Párosban Fucsovics és Marozsán a holland Tallon Griekspoorral és Wesley Koolhoffal száll szembe, és továbbjutás esetén a spanyol szuperduó, Nadal és a négyszeres GS-győztes Carlos Alcaraz következhet.
Djokovic páratlan trófeagyűjteményéből már csak az olimpiai bajnoki cím hiányzik, miután 2008-ban bronzérmet nyert Pekingben. A szerb sztár lehet a harmadik a férfiaknál, aki a négy Grand Slam mellett olimpiai aranyat is nyer, erre eddig csak Nadal és Andre Agassi volt képes. A férfi mezőnyben a 2008-as győztes Nadal és a címvédő német Alexander Zverev lehet Andy Murray után a második, aki két egyéni aranyat szerez. A britek 38 éves büszkesége éppen Párizsban köszön majd el az élsporttól, de fizikai problémái miatt már csak párosban lép pályára.
A nőknél az idén a negyedik Garros-trófeáját begyűjtő Iga Swiatek a favorit, a világelső szerezheti meg a lengyelek első érmét teniszben. Emellett szól az is, hogy 35/2-es mérlegnél tart a párizsi salakon, ahol már 21 meccs óta veretlen.
Érdekesség a borítással kapcsolatban, hogy a sportág 1988-as olimpiai visszatérése óta csak 1992-ben rendeztek ötkarikás versenyt salakon. A számukra kedvezőtlen felület miatt pedig aligha bővül tovább az amerikaiak éremtermése, akik rekordot jelentő 21 aranynál tartanak teniszben.
A párizsi torna értékét az sem csorbítja, hogy jelentős a távolmaradók névsora, akik sérülés vagy menetrendbeli problémák miatt léptek vissza. Legutóbb a korábbi wimbledoni bajnok kazah Elena Rybakina jelezte távolmaradását. A férfiaknál a világelső olasz Jannik Sinner, a dán Holger Rune, a lengyel Hubert Hurkacz, az amerikai Ben Shelton és a spanyol Pablo Carreno Busta, a nőknél a három évvel ezelőtt ezüstérmes cseh Marketa Vondrousova, a címvédő svájci Belinda Bencic, a fehérorosz Aryna Sabalenka, a tunéziai Ons Jabeur és a brit Emma Raducanu sem indul.
(MTI)
Csatlakozz a több mint 3 millió felhasználóhoz az appunkon
Legyenek mindig kéznél a legfrissebb sporthírek, eredmények, élő közvetítések
Letöltés
Cikk megosztása
Hirdetés
Hirdetés