Pályafutása eddigi legnagyobb skalpját szerezte Fucsovics Márton

Publikálva 24/05/2018 - 21:12 GMT+2

Fucsovics Márton Hungary 2018

Fucsovics Márton két szettben, 6:4, 6:0 arányban legyőzte a háromszoros Grand Slam-győztes Stan Wawrinkát. A magyar teniszező ezzel bejutott az elődöntőbe a Genfben zajló tornán.
Remek formában érkezett Svájcba Fucsovics, aki a negyeddöntőig vezető úton két komolyabb skalpot is szerzett. Első körben a korábbi top 20-as, egyébként pedig kiváló salakos Albert Ramos-Vinolast verte - két borzasztó sima szettben -, majd a legtehetségesebb NextGen-játékosok közé tartozó Frances Tiafoe-t egy szorosabb meccsen, de ugyanúgy két szettben.
Papíron a negyeddöntőben nem a magyar játékos számított esélyesnek, azonban Wawrinka komoly meccshiánnyal érkezett erre a versenyre. Márciusban és áprilisban egyáltalán nem játszott, mivel a tavaly nyáron megműtött térde nem gyógyult meg teljesen. Rómában tért vissza, Steve Johnson (48.) búcsúztatta két szettben az első fordulóban.
A mérkőzés nem indult jól Marci számára, érthető módon nagyon idegesen kezdett, el is bukta az első szervagémjét. A játéka azonban elkezdett javulni a magyar játékosnak, egyre hosszabb labdameneteket játszottak, ez pedig nem feküdt a formáját kereső svájcinak, aki rengeteget rontott. A brékváltás után 4:4-ig fej-fej mellett haladtak, ekkor azonban Fucsovics elvette Wawrinka szerváját.
MAJD SIMÁN KISZERVÁLTA A SZETTET, ÍGY 43 PERCNYI JÁTÉK UTÁN SZETTELŐNYBE KERÜLT.
A lendület a folytatásban is kitartott, rögtön brékkel indult a szett, megint Fucsovics került előnybe. Ezután egy nagyon fontos, és nagyon hosszú, negyedórás adogatójáték következett, melyben hat bréklabdát hárított a magyar teniszező. Ha nehezen is, de megvédte a szerváját, ez pedig döntőnek bizonyult. Wawrinka mentálisan - talán fizikálisan is - összeroppant, ettől kezdve csak Fucsovics nyert játékot.