Fucsovics kiesett a nyitókörben Lyonban

Frissítve 23/05/2023 - 15:32 GMT+2

Fucsovics Márton búcsúzott a lyoni salakpályás férfi tenisztorna első fordulójában.

Fucsovics búcsúzott a lyoni salakpályás férfi tenisztorna első fordulójában

A világranglistán elfoglalt 80. helyével a legjobb magyarnak számító játékos kedden az argentin Sebastian Baezzel (44.) csapott össze, pályafutása során először.
A mindössze 170 centis ellenfél áprilisban a 30. helyen is megfordult, és igazi salakspecialista, mindkét eddigi trófeáját ezen a borításon szerezte meg.
A franciaországi találkozó első szettjében a 22 éves Baeznek egy brék elegendőnek bizonyult, 3:1 után végigvitte előnyét, és két bréklabdát hárítva hozta a játszmát. A folytatásban a Roland Garroson jövő héten főtáblás magyar 2:2-nél vesztette el az adogatását, csakhogy néhány remek fogadás révén ezúttal sikerült visszazárkózni 4:4-nél.
Ennek azonban nem sokáig örülhetett, mivel a dél-amerikai egy 15 labdamenetes gém végén ismét brékelt, de a mérkőzést nem tudta kiszerválni, mert a 31 éves Fucsovics két meccslabdát hárítva ismét utolérte őt (5:5). A játszma rövidítésbe torkollott, melyben egy hajszálnyival Baez volt jobb, aki a harmadik mérkőzéslabdáját már kihasználta.