Jannik Sinner továbbra is hibátlan az ATP-világbajnokságon, de még nem garantált a továbbjutása

A világelső Jannik Sinner nagy lépést tett a továbbjutás felé a férfi teniszezők évzáró világbajnokságán, a torinói Nitto ATP Finalsen. Az olasz játékos két szettben győzött az amerikai Taylor Fritz ellen, így két győzelemmel vezeti az Ilie Nastase-csoportot. Bár továbbjutása matematikailag még nem garantált, magabiztosan várhatja a Daniil Medvedev elleni utolsó csoportmeccsét.

Sinner kétszeres Grand Slam-bajnok - íme a mérkőzéslabda

Videó forrása: Eurosport

Kedden este ismét csordultig megtelt a torinói Inalpi Arena, hiszen a világelső Jannik Sinner második meccsén lépett pályára az ATP-világbajnokságon. Ellenfele az amerikai Taylor Fritz volt, aki vasárnap mesteri játékkal verte Daniil Medvedevet.
Legutóbbi egymás elleni mérkőzésük igencsak komoly jelentőséggel bírt, hiszen ők játszották az év utolsó Grand Slam-tornájának döntőjét, ahol Sinner három szettben lett US Open-bajnok.
Szoros, feszült, intenzív csatát hozott az első játszma, helyenként szenvedős adogatójátékokkal, ideges hibákkal, egymás kóstolgatásával telt az első 45 perc.
Mindketten számíthattak első szerváikra, ám a második adogatásoknál akadtak gondok olasz és amerikai oldalon is. Fritz legnehezebb pillanata akkor jött el, amikor a szettben maradásért szervált: az első játszmalabdánál Sinner olyan elemi erejű tenyeres egyenest vágott be, amiből már nem volt visszaút, így a világelső került szettelőnybe 50 perc játék után.
A hazai sztárnak többek között a Torinóban és Milánóban is legendának számító Andrea Pirlo és a korábbi Juve-edző, jelenleg Nápolyban dolgozó Antonio Conte is a helyszínen szurkolt, ez pedig egyáltalán nem ijesztette meg a fiatal világelsőt, aki a második szettben is bátor, vagány tenisszel rukkolt elő a nehéz pillanatokban is.
Ez a szett is elképesztően szoros csatát hozott, és szinte tökéletesen ugyanúgy alakult, mint az első, hiszen Fritz megint akkor került bajba, amikor a legkevésbé szabadott volna: a meccsben maradásért való adogatáskor. A kihagyott lehetőségek és a váratlan rontások megpecsételték a sorsát, Sinner így most is fogadóként fejezte be a meccset.
Az Ilie Nastaséról elnevezett négyesben Jannik Sinner vezet két kétszettes győzelmének köszönhetően, ám elődöntőbe jutása még nem biztos, hiszen az Alex De Minaur ellen első győzelmét megszerző Daniil Medvedevvel találkozik utolsó csoportmeccsén, és amennyiben kikap, Fritz viszont legyőzi az ausztrált csütörtökön, hármas együttállás is előfordulhat.
Szerdán a John Newcombe-csoport második fordulójával folytatódik a torinói világbajnokság. 14 órakor a Roland Garros és Wimbledon bajnoka, Carlos Alcaraz lép pályára Andrey Rublev ellen, míg 20.30-tól már a biztos továbbjutásért játszik az első kör két győztese, a kétszeres világbajnok Alexander Zverev és a két évvel ezelőtti döntős Casper Ruud.


Csatlakozz a több mint 3 millió felhasználóhoz az appunkon
Legyenek mindig kéznél a legfrissebb sporthírek, eredmények, élő közvetítések
Letöltés
Cikk megosztása
Kapcsolódó mérkőzések
Hirdetés
Hirdetés