Nem volt szoros, de azért a kezek remegnek - viccelt Medvedev a győztes meccse után

Frissítve 16/11/2021 - 18:39 GMT+1

A második helyen kiemelt orosz Dannil Medvedev legyőzte a harmadikként rangsorolt német Alexander Zverevet a férfi teniszezők szezonzáró viadalán, a Torinóban zajló ATP-világbajnokság Piros csoportjában.

Ismét összecsapott a két nagyágyú, Zverev nem adta könnyen a győzelmet Medvedevnek

ATP-világbajnokság - Medvegyev legyőzte Zverevet

A keddi háromjátszmás, 2 óra 39 perces mérkőzésen a győztes 14, a vesztes 18 ászt szervált. Medvedev öt vereség mellett hatodszor - sorozatban ötödször - nyert Zverev ellen. Az elődöntőbe jutása - második sikeres meccse után - akkor válik biztossá, ha az esti mérkőzésen a lengyel Hubert Hurkacz legyőzi az olasz Matteo Berrettini helyett beugró, szintén olasz Jannik Sinnert. Berrettini sérülés miatt lépett vissza a vb küzdelmeitől.
Medvedev a találkozó végén a "nem szoros, de a kezek remegnek" üzenetet írta fel a kamerára, amire rá is kérdezett a riporter. Az orosz azt mondta, csak viccelt, de ezen a gyors borításon azért megremeg az ember keze.
Medvedev és a kamera
A Zöld csoportban a világelső szerb Novak Djokovic, valamint az orosz Andrey Rublev, a görög Stefanos Tsitsipas és a norvég Casper Ruud szerepel. Mindkét négyesből az első két helyezett jut az elődöntőbe.
Eredmény, 2. forduló, Piros csoport:
Daniil Medvedev (orosz, 2.)-Alexander Zverev (német, 3.) 6:3, 6:7 (3-7), 7:6 (8-6)