Publikálva 12/11/2018 - 11:33 GMT+1

A japánnak hat nyerő is elég volt a győzelemhez a londoni vb második meccsén.

Kei Nishikori

Fotó: PA Sport

A Lleyton Hewitt-csoport második meccsén a japán Nishikori Kei gyenge játékkal is simán, 7:6(4), 6:3 arányban verte a mélyen tudása alatt játszó Roger Federet. A nap másik mérkőzésén Kevin Anderson szintén kettőben győzött Dominic Thiem ellen.
A mérkőzést megelőzően kilencszer találkoztak egymással, hétszer a svájci győzött; a japán legutóbb 2014-ben, Miamiban tudta megverni Federert. Érdekesség, hogy fedett kemény pályán négyszer is meccseltek, kétszer itt Londonban a világbajnokságon, mindannyiszor a svájci volt a jobb. A borítás, a fedett körülmények és Nishikori játékstílusa is Federernek kedvezett. Papíron.
Roger Federer of Switzerland reacts during his match against Kei Nishikori of Japan during Day One of the Nitto ATP World Tour Finals at The O2 Arena on November 11, 2018 in London, England. (
Összeszedetten, bár viszonylag sok hibával kezdték mindketten a mérkőzést, de a szerváikra vigyáztak, így összességében könnyedén hozták az adogatójátékaikat. Egyikük sem volt benne a meccsben igazán, csak kóstolgatták egymást, fogást azonban nem nagyon találtak a másikon.
Nishikori került előbb nehéz helyzetbe, amikor 5:6-os állásnál 0-30-cal indította az adogatójátékát. Két ponttal később iszonyú nagy malaca volt egy, amúgy csodás érintésnél, mellyel elkerülte a dupla break-labdát. De végül megoldotta a gémet, hozta az adogatását, jöhetett a rövidítés.
Kei Nishikori et Roger Federer
Federer-hibákkal indult a tie-break, és Nishikori pillanatok alatt 4-1-es előnybe került, melyből nem sokkal később 6-1 lett. Ekkor egy kissé görcsössé vált a japán, de negyedik szettlabdáját azért megcsinálta.
A második játszma egy Federer-breakkel indult, noha továbbra sem játszott jól. Inkább csak Nishikori eresztett le egy kicsit a megnyert szett után. Persze annyira azért nem, hogy ne tudja kihasználni a svájci hibáit, és ne breakeljen vissza a következő gémben. Federer rendkívül frusztrált volt, olyannyira, hogy figyelmeztetést is kapott, mert kiütötte a labdát a nézők közé. A meccs ezen szakasza inkább arról szólt, ki tud jobban sáfárkodni a másik rontásaival. Bődületes mennyiségű hibát szórtak mindketten.
Nishikori játszott közelebb ahhoz, ahogy egyébként tud, Federer pedig a néhány szép pont mellé egyre több homályt ütött, így aztán nem volt meglepő, hogy a japán ismét break-előnybe került. Gyorsan mellétette a saját szervagémjét is, így már 5:2 volt a javára. A svájci még hozta ugyan a saját adogatójátékát, de aztán Nishikori különösebb gond nélkül kiszerválta a meccset, és így győzelemmel kezdte a világbajnokságot.
A meccs színvonalát jól mutatja, hogy a győztes is mindössze 6 nyerőre volt képes, melyek mellé ráadásul szórt 22 hibát is. Federer próbálkozott ugyan, ütött is 19 nyerőt, de a 34 rontásával ezen a napon nem lehetett esélye.
"Nagyon boldog vagyok, hogy én győztem" - mondta Nishikori a meccs után. "Soha nem könnyű a példaképem ellen játszani. Mindig óriási kihívás, ha ő áll a túloldalon, de ma egy nagyszerű győzelmet arattam. Jól játszottam, egyre agresszívebben használtam a tenyeresemet, és a végére összeállt a dolog."
Federer, akinek a vasárnapi teljesítményét talán ez az érintés summázza legjobban, a következőket mondta a mérkőzés után:
"Ez a pálya szerintem egyértelműen lassabb, mint az elmúlt három tornán, ahol indultam. Jól éreztem magam, mivel azonban az edzéskörülmények mások voltak, mint ma, így nem volt könnyű dolgunk. Ezen kívül szerintem idegesek is voltunk mindketten."