Egyre inkább úgy tűnik, hogy nem kiemelt nyeri a montreali ATP 1000-es versenyt.
Az alsó ágon Carreno Busta gondoskodott arról, hogy kiessen az utolsó rangsorolt játékos is, de haladjunk szépen sorban.
A nyolcaddöntős játéknap első találkozóját Casper Ruud és Alberto Bautista Agut vívta egymással. Az összecsapás 3 óra 19 percig tartott. Bautista Agut hiába ütött 46 nyerőt, Ruud ezt is megfejelte és 54 nyerő ütéssel zárt.
Tel Aviv Watergen Open
Djokovic önbizalmat szerzett a tel-avivi sikerével, amely Wimbledon óta az első tornagyőzelme
5 ÓRÁJA

Negyvenhat nyerővel is ki lehet kapni, ha Casper Ruud az ellenfél

A fenti találkozót esőszünet nyújtotta meg, úgyhogy a szervezők megvariálták a pályabeosztásokat. Felix Auger-Aliassime így hamarabb került pályára Cameron Norrie ellen. A hazai közönség előtt játszó kanadai visszavágott a wimledoni elődöntős riválisának a nemrégiben elszenvedett los cabos-i vereségért. A 22 éves játékos életében először játszhat negyedöntőt haza versenyén.

A hazai hős tovább menetel - Auger-Aliassime visszavágott Norrie-nak

A Rogers pályán a nappali programban hatalmasat harcolt egymással Hubert Hurkacz és Albert Ramos Vinolas, utóbbi élete egyik legjobb keménypályás teljesítményét tette ki a pályára, de kevésnek bizonyult ez is. Hurkacz sikerével tavalyhoz hasonlóan bejutott a legjobb nyolc közé, ahol a bombaformában játszó Nick Kyrgios vár rá.

Hurkacz nagyot küzdve ismét negyeddöntős Montrealban

Nick Kyrgios ugyanis simán jutott túl a montreali nyolcaddöntőn, ahol honfitársával Alex de Minaurral találkozott. A washingtoni bajnok 6:2 6:3-ra diadalmaskodott és immár kilenc mérkőzés óta nem kapott ki. Legutóbbi 16 meccséből pedig 15-öt húzott be. Az első szettben 14 nyerőt és mindössze 1 ki nem kényszerített hibát ütött a wimbledoni döntős.

Ausztrál házicsata: Kyrgios érinthetetlen volt de Minaur ellen

Sajnos Gael Monfils számára idő előtt ért véget a küzdelem Jack Draper ellen, a francia komoly lábsérülést szenvedett a debütáló brit ellen, így feladni kényszerült a találkozót.

Könnyek között esett össze Monfils, fel kellett adnia a nyolcaddöntőt

Pablo Carreno Busta sima két játszmában verte a hetedik kiemelt Jannik Sinnert. A 6:2 6:4-re végződő mérkőzés azt is jelenti, hogy az alsó ágon minden kiemelt búcsúzott a tornán. Carreno Busta ellenfele a negyeddöntőben Jack Draper lesz.

Carreno Busta az utolsó talpon maradt kiemeltet is búcsúztatta az alsó ágon

Daniel Evans 7:6 1:6 7:5 arányban múlta felül az amerikai Taylor Fritz-et a montreali ATP 1000-es férfi tenisztorna nyolcaddöntőjében. Az idei Indian Wells-i mesterverseny győztese honfitársa Frances Tiafoe ellen megfordította a döntő szettet 0-4-ről, ám most Evans bírta jobban idegekkel a végjátékot.

Evans nagy csatában gyűrte le Indian Wells bajnokát

Maradt azonban amerikai a táblán, a Carlos Alcarazt búcsúztató Tommy Paul a 2014-es US Open-bajnok Marin Cilicet is kiejtette, ezzel éltében először játszhat 1000-es negyeddöntőt.