Alcaraznak összejött a madridi címvédés, de nem könnyítették meg a dolgát a döntőben

Frissítve 07/05/2023 - 21:17 GMT+2

Mutua Madrid Open - Carlos Alcaraz vasárnap megszerezte ötödik ATP Masters 1000-es címét, amikor 6:4, 3:6, 6:3-ra legyőzte a szerencsés vesztesként hihetetlen menetelést bemutató német Jan-Lennard Struffot. Alcaraz ezzel megvédte a címét a hazai közönség előtt, a mérkőzés után azt mondta, ezt a győzelmet soha nem fogja elfelejteni.

Carlos Alcaraz

Az első helyen kiemelt spanyol Carlos Alcaraz nyerte a madridi salakpályás tenisztorna férfi versenyét, miután a vasárnapi döntőben három játszmában legyőzte a német Jan-Lennard Struffot.
A hazai közönség előtt szereplő világranglista-második játékos két brékkel 53 perc alatt hozta az első szettet, de a folytatásban elbizonytalanodott, és riválisa egyenlített. A harmadik játszmában Alcaraz - aki pénteken ünnepelte huszadik születésnapját - 4:1-re ellépett, és végül 2 óra 27 perc alatt nyerte meg a finálét.
A tavalyi US Open bajnoka pályafutása tizedik, idei negyedik (Buenos Aires, Indian Wells, Barcelona, Madrid) tornagyőzelmét aratta.