Már Alcaraz dörömbölését hallgatják a top10 tagjai

Publikálva 04/04/2022 - 10:19 GMT+2

Újságírók, szurkolók és riválisok próbálják kitalálni, milyen gyorsan emelkedhet tovább az új teniszcsillag, Carlos Alcaraz, aki a hétvégén mindössze 18 évesen megnyerte élete első ATP1000-es tenisztornáját, miután a miami fináléban 7:5 6:4-re verte a norvég Casper Ruudot. A spanyol szupertini pedig ezzel megérkezett a világranglista top10 kapujába.

ATP Miami - Highlights : Alcaraz vs Ruud

A 18 éves spanyol csillag - a top 100 legfiatalabb tagja - első 1000-es versenyét nyerte meg Floridában, és sikerével feljött a 16-odikról a 11. helyre.
Mivel Danyiil Medvegyev kikapott a negyeddöntőben a lengyel Hubert Hurkacztól, nem tudta visszavenni az éllovas pozíciót az oltatlansága miatt távolmaradt Novak Djokovictól, aki így várhatóan az egész tavaszi salakszezont az élen tölti majd. Medvegyevre ugyanis sérvműtét vár, és egy-két hónapig harcképtelen lesz.
Ami a magyarokat illeti: Fucsovics Márton két helyet rontva az 57. a férfi teniszezők világranglistáján.
A legjobb magyar játékos legutóbb a második fordulóban kikapott a miami tornán a későbbi bajnok Carlos Alcaraztól, és legközelebb a jövő héten, Monte-Carlóban versenyez.
Férfi tenisz-világranglista (az ATP honlapja alapján, zárójelben a legutóbbi helyezés):