Mallorcán vonul vissza az ötszörös Davis-kupa-győztes, Grand Slam-bajnok spanyol teniszező

Frissítve 08/03/2023 - 13:58 GMT+1

A június 24-én kezdődő, mallorcai tornán versenyez utoljára Feliciano Lopez, a férfi élmezőny legidősebb teniszezője.

Salakblog podcast - Medvedev mesterhármasa, az uborkalé és Nadal top 10-es rekordja

Mallorcán búcsúzik a férfi tenisz korelnöke

A szervezők szerdai tájékoztatása szerint a 41 éves balkezes játékos szabadkártyát kapott a füves pályás viadalra.
A modellként is tevékeny Lopez 1997 óta hét tornán diadalmaskodott - ebből négyszer füvön -, párosban Roland Garrost nyert 2016-ban, ötször nyert Davis-kupát a válogatottal, és rekordernek számít azzal, hogy sorozatban 79 Grand Slam-versenyen vett részt, illetve mind a négy nagy tornán legalább hússzor elindult.
Pályafutása legjobbjaként 12. volt a világranglistán, és eddig 18,6 millió dollárt keresett a tenisszel.