Európa a Világ ellen - Minden, amit tudni akartál a 2023-as Laver-kupáról!

Dani Bálint

Publikálva 23/09/2023 - 21:27 GMT+2

Tavaly Roger Federer visszavonulása teljes mértékben áthatotta a Laver-kupa 2022-es kiírását. Ebben az évben is ott lesz a legenda a bemutatótornán, hiszen nagyban az ő elképzelései alapján valósították meg az eseményt. Bár játszani most nem fog.

Ilyet is csak egyszer látni az életben: Federer és Nadal egymás mellett zokog az utolsó meccsük után

Hol rendezik a 2023-as Laver-kupát?

A 2023-as Laver-kupának Vancouver ad otthont. A lebonyolítás szerint egyik évben Európa, a másikban a Világcsapat országai közül egyben rendezik.

Kik játszanak a Laver-kupán?

A Laver-kupa két csapat, Európa és a Világcsapat összecsapását jelenti. Mindkét válogatottnak van egy kapitánya. Az európai csapaté Björn Borg, míg a Világcsapat játékosait John McEnroe válogatta össze. Három kapitányi választáson felül a világranglista alapján áll össze a hat fős csapat.

Hol nézhetem az idei kiírást?

Az Eurosport a televízióban, illetve online az eurosport.hu-n is közvetíti az eseményt. Természetesen az applikációnkban is lehet követni reklámmentesen a mérkőzéseket. A torna szeptember 22-24-ig tart.
Közvetítéseink az Eurosport 1-en:
  • Péntek (09.22.) - 22:00-tól ÉLŐBEN
  • Szombat (09.23.) - 10:45-től FELVÉTELRŐL, majd 22:00-tól ÉLŐBEN
  • Vasárnap (09.24.) - 09:15-től FELVÉTELRŐL, majd 21:00-tól ÉLŐBEN

Lebonyolítás

• Az eseményt öt etapra bontják, melyeket három nap alatt játszanak le péntek és vasárnap között.
  • Mind az egyéni, mind a páros mérkőzések két nyert szettig tartanak. 1-1 esetén a harmadik játszma egy 10 pontig tartó meccs tie-break.
  • Mindegyik játékosnak egyszer legalább pályára kell lépnie egyéniben az első két napon.
  • A három nap alatt egy játékos sem játszhat többet két egyéni meccsnél.
  • A hat játékosból legalább négynek muszáj párost játszania. Egy páros összetétel nem ismétlődhet, kivéve a döntő napon, ha az állás 12:12 összesítésben.

Pontozás

• Minden győztes mérkőzés egyetlen pontot ér pénteken, szombaton kettőt, vasárnap pedig egy megnyert meccs három pontot hoz.
  • Az első csapat, amely eléri a 13 pontot a lehetségesen megszerezhető 24-ből, megnyeri a Laver-kupát.
forrás: Laver Cup