Ha a világelső Jannik Sinner az eltiltása előtti formában tér vissza, nem nagyon lesznek kérdések - legalábbis az edzőlegenda Brad Gilbert szerint
Publikálva 04/05/2025 - 18:32 GMT+2
Brad Gilbert a világ egyik legismertebb és legsikeresebb edzője, aki játékosként sem volt éppen rossz, hisz a negyedik helyen is állt a világranglistán. Andre Agassi, Andy Roddick és Andy Murray korábbi mestere elemezte az olasz tenisz helyzetét, és beszélt Jannik Sinner visszatéréséről is.
Sinner v Zverev - Australian Open highlights
Videó forrása: Eurosport
Brad Gilbert elmondta, a világelső visszatérése szerinte milyen hatással lesz a férfi teniszre.
Az amerikai a Corriere dello Sportnak beszélt arról, hogy nagyjából tíz évvel ezelőtt komoly változtatások történtek az olasz teniszben, aminek most aratják le a gyümölcsét.
"Szerintem azzal kezdődött minden, hogy úgy tíz évvel ezelőtt rengeteg ITF és challenger-tornát kezdtek el rendezni az olaszok" – mondta Gilbert. "Ezzel nagyon sok fiatal olasznak adtak esélyt, hogy megmutassák magukat, a még fiatalabbnak pedig kedvet csináltak a teniszhez."
"Nagyon sok olasz van most ott a top 100-ban, akik nagyjából annyi idősek, mint Jannik Sinner. Ez nem lehet véletlen. Olyan rendszert hoztak itt létre, amely nemcsak a játékosokat támogatja, hanem az edzőket és a fiziókat is. Sinner lett a főnyeremény, de sokkal több van az olasz teniszben."
- „Megfordult a fejemben, hogy feladom” – Jannik Sinner őszintén beszélt az eltiltásáról
- Szivárognak a hírek Sinner állapotáról: „Iszonyúan motivált, cél a Roland Garros”
Az olasz kollégákat természetesen az érdekelte a legjobban, mit vár Gilbert Sinner visszatérésétől.
"Róma sokat segíthet neki, hogy a megfelelő állapotban érkezzen a Garrosra. Én azt mondom, nem számít, mennyit edzel, a mérkőzések dinamikáját nem lehet mesterségesen előállítani. Fontos lesz számára, hogy jól teljesítsen az első versenyén."
Arról is kérdezték, hogy a nagy rivalizálásokat vagy a teljes kiszámíthatatlanságot szereti-e jobban.
/origin-imgresizer.eurosport.com/2025/01/26/4090589-82949428-2560-1440.jpg)
Így írt történelmet Jannik Sinner: ezzel a ponttal nyerte a 2025-ös Australian Opent
Videó forrása: Eurosport
"Ez nehéz ügy, mert amikor a Nagy Hármas vitt mindent, arról beszéltünk, hogy a többiek alulteljesítenek. Amikor meg nincs Nagy Hármas, akkor meg úgy érezzük, hogy a topjátékosok hiányoznak."
"Az elmúlt hetekben, hónapokban Mensik és Draper nagyon jól teljesített, Alcaraz pedig egy kicsit szenvedett."
Ha Sinner az eltiltása előtti formában tér vissza, nem nagyon lesznek kérdések.
Gilbert szerint a tenisz egyre fizikálisabbá válik, így aztán bőven lehetséges ’Csúnyán nyerni’, ahogy az általa írt híres könyv címe is mondja.
"Andy Murray volt ennek a műfajnak az utolsó igazán nagy művelője. A dolog ugye arról szól, hogy minden számodra rendelkező eszközzel, mindenáron megpróbálsz nyerni. Szerettem volna azt a teniszt művelni, amit Agassi vagy Sinner, de nekem szerényebb képességek jutottak. Szerintem most is sokan vannak a touron, akik sok meccset nyernek úgy, hogy az utolsó csepp energiát is kipréselik magukból."
Kapcsolódó témák
Hirdetés
Hirdetés